Głogowianie pojadą na Mistrzostwa Europy i Puchar Świata w darta

W legnickim hotelu Arkadia odbył się Indywidualny oraz Drużynowy Turniej Kwalifikacyjny DLD, którego stawką był wyjazd na Mistrzostwa Europy EDU i Puchar Świata IDF 2015 do Chorwacji. Kwalifikację, a tym samym powołanie do kadry narodowej, wywalczył głogowianin Maciej Łuczak.

Mistrzostwa Europy EDU i Puchar Świata IDF 2015 odbędą się w chorwackiej miejscowości Poreč w dniach 6-13 czerwca. W turnieju kwalifikacyjnym, Maciej Łuczak wywalczył drugie miejsce, ustępując jedynie Arturowi Grańskiemu z Lubina. Obaj zawodnicy wywalczyli przepustkę na chorwacką imprezę, gdzie na początku czerwca będą reprezentować biało-czerwone barwy.

Wśród panów wysokie czwarte miejsce wywalczył również Mieczysław Hanaczewski. Piąte miejsce przypadło Wiesławowi Krzyżakowi, 25. był Mariusz Nowicki, natomiast 33. zajęli Grzegorz Kasprzyszak oraz Jan Urbański. Wśród pań najlepiej spisała się Joanna Krzyżak, która zakończyła turniej na siódmym miejscu.

Drugie miejsce Macieja Łuczaka nie jest jedynym sukcesem, jaki osiągnęli w Legnicy głogowscy darterzy. W turnieju drużynowy najlepsza okazała się bowiem drużyna Herbowa, reprezentowana przez Mieczysława Hanaczewskiego, Grzegorza Kasprzyszaka, Pawła Łechtańskiego, Andrzeja Łuczaka, Macieja Łuczaka, Krzysztofa Woźniaka „Wilka” oraz Krzysztofa Woźniaka „Wodza”. W finale głogowianie pokonali 6:4 zespół Calvus z Lubina i zakończyli kwalifikacje na pierwszym miejscu.

Dla 23-letniego Macieja Łuczaka nie jest to pierwszy sukces w karierze. W czerwcu 2013 roku głogowianin zwyciężył w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski federacji PUD. W zawodach wzięło udział 88 zawodników z Polski, Czech oraz Niemiec, a nasz reprezentant pokonał w finale 15-krotnego mistrza Czech, Martina Hoffmanna. Dodatkowo Łuczak, wraz z Mieczysławem Hanaczewskim, zwyciężył w zawodach drużynowych. W finale pokonali inną głogowską parę: Sławomira Cieślaka i Mariusza Nowickiego.

Głogowskim darterom gratulujemy udanych startów i życzymy jak najlepszych wyników podczas Mistrzostw Europy EDU oraz Pucharu Świata IDF w Chorwacji. Trzymamy kciuki!

Wyniki turnieju kwalifikacyjnego w Legnicy:

Mistrzostwa Europy – eliminacje pań
1. Barbara Rafalska (Polkowice)
2. Małgorzata Tomaszewska (Lubin)
3. Anna Szmalenberg (Lubin)
4. Marlena Finer (Lubin)
5. Sylwia Kotkowska (Wrocław)
5. Małgorzata Pacierpnik (Wrocław)
7. Joanna Krzyżak (Głogów)

Mistrzostwa Europy – eliminacje panów:
1. Artur Grański (Lubin)
2. Maciej Łuczak (Głogów)
3. Bartosz Parchimowicz (Lubin)
4. Mieczysław Hanaczewski (Głogów)
5. Wiesław Krzyżak (Głogów)


25. Mariusz Nowicki (Głogów)
33. Grzegorz Kasprzyszak (Głogów)
33. Jan Urbański (Głogów)

Mistrzostwa Europy – eliminacje drużynowe
1. Herbowa (Głogów)
2. Calvus (Lubin)
3. Konfitura (Wrocław)
4. Niegracze (Oleśnica)
5. Białe Tygrysy (Lubin)
6. Luzaki (Lubin)
7. Dart Club (Jakubowo Lubińskie)
8. Wali Mnie To (Lubin)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…