Dzień Dziecka i Dzień Rodzicielstwa Zastępczego w OK Parku

Rodziny zastępcze oraz dzieci z Domu Dziecka bawiły się wczoraj na terenie Rodzinnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego OK Park w Głogowie, gdzie odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. Festyn jest częścią kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze.

30 maja przypada Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, a w najbliższy poniedziałek Dzień Dziecka. Z tej okazji Powiatowe Centrum Pieczy Zastępczej zorganizowało festyn rodzinny.

–„Zaprosiliśmy wszystkie dzieci z rodzin zastępczych wraz z opiekunami oraz dzieci z Domu Dziecka, czyli razem ponad 300 osób. Chcemy, żeby rodziny podczas takich imprez poznały się, zintegrowały i świetnie bawiły” – mówi Kamila Mackiewicz-Klimczuk, Dyrektor Powiatowego Centrum Pieczy Zastępczej.

Dzieci i rodzice mogli korzystać z wielu atrakcji, które oferuje OK Park.

Obchody Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego są częścią kampanii pod nazwą „Zostań rodziną zastępczą” promującej rodzinną pieczę zastępczą – „Dzieci ciągle przybywa i zależy nam na tym, aby pozyskać jak najwięcej kandydatów, którzy by mogli przyjąć do siebie dzieci”– wyjaśnia Kamila Mackiewicz-Klimczuk.

–„Na szczęście do rodzin zastępczych trafia większość dzieci, najlepiej by było gdyby wszystkie dzieci tam trafiały, niestety tak się nie dzieje”–  dodaje dyrektorka Pieczy Zastępczej. W ubiegłym roku w pieczy zastępczej umieszczono blisko 100 dzieci, siedemdziesięcioro z nich trafiło do rodzin zastępczych, a pozostałe do domów dziecka.

Obchody Dnia Dziecka i Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zostały objęta honorowym patronatem Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka.

Rodzina zastępcza to taka rodzina, która zapewnia opiekę i wychowanie dziecku pozbawionemu całkowicie lub częściowo opieki rodzicielskiej. Może być ona również ustanowiona dla dziecka niedostosowanego społecznie. Rodzina zastępcza opiekuje się dzieckiem do momentu, w którym wróci ono do rodziny biologicznej, zostanie adoptowane bądź się usamodzielni.

Osoby które zdecydują się zostać rodziną zastępczą mogą liczyć na pomoc i wsparcie psychologiczno -pedagogiczne. Jest także pomoc finansowa. Rodzina otrzymuje świadczenia pieniężne, które są określone ustawowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.