Gmina Kotla: Piknik rodzinny „Jestem Eko”

EkoRajd rowerowy, EkoWędkowanie, konkursy i zabawy to tylko niektóre atrakcje, które czekają na uczestników jutrzejszego pikniku rodzinnego „Jestem eko”.  W niedzielę, 31 maja w Leśnej Dolinie odbędzie się piknik połączony z dniem dziecka i otwarciem ścieżek dydaktycznych „Leśna Dolina”.

Zaplanowany piknik rodzinny będzie wspaniałą okazją do spędzenia rodzinnie czasu na łonie natury. Już o godzinie 10.00 wyruszy rajd rowerowy spod Szkoły Podstawowej w Kotli, który przejedzie do Leśnej Doliny.

Tam od godziny 12.00 na dzieci i ich rodziców czeka wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Zaplanowano dla dzieci rajd rowerowy i bieg po ścieżkach, wiele konkursów i zabaw np. pokaz eko mody, konkurs ekologicznego wędkowania. Ponadto bezpłatna dmuchana zabawka, trampolina, malowanie buzi czy giga bańki mydlane.

Na dorosłych także czeka szereg konkurencji. Zaplanowano turniej rodzin, a dla miłośników nordic walking trening pod okiem instruktora.

Organizatorzy zapewniają również stoisko gastronomiczne oraz bezpłatny transport z miejscowości na terenie Gminy Kotla.

„Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców powiatu Głogowskiego na niedzielny dzień wśród dawnego Głogowskiego Lasu Miejskiego do Leśnej Doliny. Zapewniamy liczne atrakcje i dobrą zabawę!”– zachęca wójt gminy Kotla.

Przypomnijmy, ścieżki zostały utworzone na koniec 2014 r. dzięki współpracy 4 podmiotów: Gminy Kotla, Nadleśnictwa Głogów, WFOŚiGW oraz firmy PHU Lubinpex Sp. z o.o.

30- kilometrowa ścieżka dydaktyczna edukuje w zakresie przyrody jak i lokalnej historii. Na terenie trasy znajduje się kilka „perełek” historycznych: zapory i rowy przeciwczołgowe, pozostałość cmentarza wyznaniowego, kamienie pamiątkowe ustawione najprawdopodobniej przed I wojną światową jak i tzw. „Zielony Stół”. Można podziwiać pomniki przyrody i dowiedzieć się wielu ciekawostek przyrodniczych. Najmłodsi uczestnicy będą mogli korzystać z gier terenowych, które w ciekawy sposób uczą o gatunkach drzew czy zwierząt leśnych. Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 76 tysięcy złotych.
Szczegółowy Plan Imprezy:
Godz. 12:00 – Start imprezy w Leśnej Dolinie
Godz. 12:10 – bieg „Biegam bo lubię”
Godz. 12:30 – „EkoRajd Rowerowy”
Godz. 14:00 – Dekoracja uczestników biegu „Biegam bo lubię” i EkoRajdu Rowerowego
Godz. 14:20 – konkurs „EkoWędkowanie”
Godz. 15:00 – Dekoracja uczestników konkursu „EkoWędkowanie”
Godz. 15:20 – Konkurs na „Strój z materiałów wtórnych”
Godz. 16:00 – Pokaz Eko Mody czyli prezentacja najciekawszych Strojów z materiałów wtórnych.
Godz. 16:20 – Turniej Rodzinny
Godz. 16:20 – trening Nordic Walking
Godz. 17:00 – Wymarsz grupy Nordic Walking

W czasie trwania imprezy równolegle cykl zabaw i konkursów, bezpłatna dmuchana zabawka, trampolina, malowanie buzi czy giga bańki mydlane. Dostępne będzie również stoisko gastronomiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.