SPR Chrobry Głogów: Siedem bramek do odrobienia

Bardzo trudne zadanie czeka dziś szczypiornistów SPR Chrobrego Głogów, którzy przed własną publicznością zmierzą się z MMTS-em Kwidzyn. Głogowianie przegrali przed tygodniem siedmioma bramkami i żeby odrobić straty, a co za tym idzie, zająć siódme miejsce na finiszu rozgrywek, muszą zagrać bezbłędnie.

Siedmiobramkowa porażka (27:34) postawiła podopiecznych Krzysztofa Przybylskiego w bardzo trudnej sytuacji. Głogowski zespół – mimo, że w pewnym momencie odrobił straty meczu i doprowadził do remisu – zdecydowanie przegrał na parkiecie rywala, czym zmniejszył swoje szanse na zakończenie rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn na siódmym miejscu.

MMTS Kwidzyn to nie jest w ostatnim czasie wymarzony rywal dla głogowskich szczypiornistów. W rundzie zasadniczej obecnego sezonu, nasi piłkarze ręczni mierzyli się z tym rywalem dwukrotnie i żadnego z tych meczów nie wygrali. W Kwidzynie miejscowi nie pozostawili złudzeń, wygrywając czternastoma bramkami, natomiast w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka padł remis 24:24. Znacznie lepiej głogowskiej drużynie poszło w sezonie 2013/2014. Wówczas obie ekipy także grały w meczu o siódme miejsce, które ostatecznie zajął SPR Chrobry Głogów. We własnej hali głogowscy szczypiorniści wygrali 29:19, a w delegacji okazali się lepsi o cztery bramki. Dwa zwycięstwa podopieczni Krzysztofa Przybylskiego dołożyli wcześniej w sezonie zasadniczym. W Głogowie wygrali 40:25, a na wyjeździe 36:28.

Aby wywalczyć siódme miejsce PGNiG Superligi mężczyzn w obecnym sezonie, piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów muszą zagrać zdecydowanie lepiej niż w pierwszym meczu. Zadanie do łatwych należało jednak nie będzie, a z pewnością utrudni je sytuacja kadrowa. Przypomnijmy, że w Kwidzynie głogowska drużyna pojawiła się w 12-osobowym składzie. Siedmiopunktowa strata to sporo, a do jej odrobienia potrzebny będzie mecz na poziomie którejś potyczki z MMTS-em z poprzedniego sezonu. Ośmio czy piętnastopunktowa wygrana dałaby głogowianom zwycięstwo w dwumeczu i tym samym siódmą lokatę na zakończenie rozgrywek 2014/2015, jednak należy dodać, że rywal jest innym zespołem w porównaniu z poprzednim rokiem. Ciężko przed meczem wytypować, jaki będzie miał on przebieg i jakim wynikiem się zakończy, jednak pewne jest, że podopiecznym Krzysztofa Przybylskiego potrzebny jest kapitalny występ i zdecydowane zwycięstwo nad MMTS-em Kwidzyn.

Początek meczu SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn dziś o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka. Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu i trzymamy kciuki za głogowskich szczypiornistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.