Dzień Dziecka pod głogowskim Ratuszem

To już dziś! Święto wszystkich dzieci. Dzień, na który najmłodsi czekają przez cały rok. Z tej okazji na placu przed głogowskim Ratuszem odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny, podczas którego dzieci otrzymają klucze do bram miasta i na trzy godziny obejmą władzę nad Głogowem. A to oznaczać może tylko jedno: mnóstwo wspaniałej zabawy.

Podczas weekendu odbyło się w Głogowie wiele imprez z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi bawili się między innymi na pikniku rodzinnym „Jestem Eko” w Leśnej Dolinie. Dzieci z Domu Dziecka oraz z rodzin zastępczych uczciły swoje święto na festynie w O.K. Parku.

Wielki Festyn Rodzinny po hasłem „Postaw na rodzinę” będzie zwieńczeniem imprez zorganizowanych w naszym mieście z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16.00 na placu pod Ratuszem. Przez trzy godziny najmłodsi będą świętować i bawić się do woli. Czeka na nich mnóstwo atrakcji. Obejrzą przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach program artystyczny. Wraz z  rodzicami i opiekunami wezmą udział w konkursach i grach z nagrodami. Dzięki malowaniu twarzy przemieni ą się w swoje ulubione postaci z bajki. Będą mogły także skakać i bawić się na dmuchanych placach zabaw.

Podczas festynu najmłodsi wraz z rodzicami będą się mogli nie tylko bawić, lecz także wesprzeć dzieci, potrzebujące pomocy. Na stoisku Głogowskiego Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi,” który jest jednym z partnerów wydarzenia, będzie można wrzucić datek do puszki na rzecz 8-miesięcznego Wiktora Lizonia. Chłopiec od 4 miesiąca życia choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na jego dalsze leczenie.

Na Wielki Festyn Rodzinny wszystkie dzieci zapraszają: Gmina Miejska Głogów, Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie, ZHP Głogów oraz Głogowskie Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.