Dzieci odwiedziły Komendę Policji w Głogowie

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Głogowie rozbrzmiewała śmiechem i gwarem dziecięcych głosów. Policjantów odwiedzili bowiem nietypowi goście – przedszkolaki i uczniowie z głogowskich szkół. A wszystko to w ramach Dni Otwartych, na które Komenda Policji w Głogowie zaprasza dzieci w dniach 1-3 czerwca.

Od kilku lat właśnie w Dniu Dziecka zapraszamy najmłodszych do odwiedzenia Komendy Policji w Głogowie – mówi Bogdan Kaleta, oficer prasowy głogowskiej policji – Pokazujemy dzieciom stanowiska pracy, umundurowanie, sprzęt, mówimy też o profilaktyce. W tym roku, w ramach Dni Otwartych, spodziewamy się ponad tysiąc małych gości.

Dzieci oglądały policyjne samochody i sprzęt, zapoznawały się ze specyfika pracy policjanta. Zwiedziły także budynek Komendy, miały okazję, żeby ubrać mundur i czapkę policjanta, poprzytulać Komisarza Lwa – ogromną maskotkę dolnośląskiej policji. Dowiedziały się również, jak postępować z niebezpiecznym psem. Najbardziej jednak podobało im się stanowisko pracy techników kryminalistycznych. Odciski palców. To było najfajniejsze! Dostaliśmy karteczki z naszymi odciskami – mówi Matylda, uczennica I klasy Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie – Podobało mi też to, co Pani opowiadała o bezpieczeństwie.

Stałym elementem Dni Otwartych jest pogadanka o bezpiecznych wakacjach, podczas której dzieci dowiadują się, jak uchronić się od niebezpieczeństw w miejscach letniego wypoczynku i jak unikać zagrożeń na co dzień. Mówimy dzieciom, jak zachować się nad wodą oraz jak zachować się bezpiecznie w różnych sytuacjach, np. kiedy obca osoba prosi dziecko, żeby gdzieś z nim poszło. Sprawdzamy, czy dzieci prawidłowo potrafią zareagować na takie zdarzenia – wyjaśnia Bogdan Kaleta.

W tym roku Dni Otwarte zostały połączone z akcją profilaktyczną „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”, organizowaną przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Akcja ta promuje modę na życie bez uzależnień, bez przemocy fizycznej i psychicznej. Pokazuje, że największa wartością jest życie godne, bezpieczne i wolne. Akcja miała miejsce w całym kraju.  A symbolicznym gestem, który jej towarzyszył, był „Zryw wolnych serc”.  Co ten symbol oznacza, wyjaśnia Bogdan Kaleta:

1 czerwca o godzinie 14.00 dzieci, które akurat w tym czasie zwiedzały naszą komendę wybijały rytm wolnych serc. To jest taki manifest, polegający na tym, że tego dnia, o tej godzinie, w całej Polsce na różnego rodzaju imprezach profilaktycznych, wybijamy rytm serc i łączymy się symboliczny sposób z innymi uczestnikami akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…