Rekrutacja do głogowskich gimnazjów rozpoczęta

Wczoraj ruszyła elektroniczna rekrutacja do głogowskich gimnazjów. Nabór potrwa do 25 czerwca do godz. 15.00. Na szczęście rodzice i uczniowie nie muszą się spieszyć. O przyjęciu do szkoły nie decyduje kolejność zgłoszeń.

W Głogowie na rok szkolny 2015/2016 nabór będzie prowadzony do 5 gimnazjów. Uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych przyjmuje do swoich oddziałów integracyjnych Gimnazjum nr 3. Rekrutacja będzie się odbywać w oparciu o ujednolicone kryteria obowiązujące wszystkie szkoły, jak i wewnętrzne zasady, które ustaliły poszczególne placówki.

Uczniowie, którzy rekrutują do gimnazjum, znajdującego się w rejonie ich zamieszkania, będą przyjmowani do danej szkoły w pierwszej kolejności. Rekrutacja uczniów spoza rejonu odbywać się będzie według wewnętrznych kryteriów, obowiązujących w poszczególnych gimnazjach oraz w miarę wolnych miejsc.

Jeśli uczeń chciałby się starać o przyjęcie do klasy sportowej lub oddziałów integracyjnych, musi się liczyć z dodatkowymi warunkami naboru. Po informacje dotyczące specjalnych kryteriów rekrutacyjnych należy się zgłosić do poszczególnych placówek.

Od 2 czerwca 2015 r. na stronie internetowej glogow.gimnasio.pl dostępny będzie informator zawierający ofertę gimnazjów, znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Głogów. Rodzice i uczniowie będą mogli przejrzeć oferty edukacyjne wszystkich placówek,  zapoznać się z takimi informacjami jak: dane teleadresowe, liczba miejsc w danej szkole, baza dydaktyczna, sukcesy edukacyjne, zajęcia pozalekcyjne, opis gimnazjum oraz jego historia. Te informacje mogą okazać się przydatne przy podejmowaniu decyzji.

Aby uczeń wziął udział w rekrutacji, należy poprawnie wypełnić wniosek rekrutacyjny. We wniosku  rodzic deklaruje wybór maksymalnie 3 placówek, do których stara się o przyjęcie jego dziecko. Warto zwrócić uwagę, że jeżeli uczeń ubiega się o przyjęcie do gimnazjum, poza swoim obwodem, we wniosku rekrutacyjnym powinien wskazać na drugim lub trzecim miejscu listy priorytetów, numer i adres gimnazjum rejonowego.

Terminarz:

Przyjmowanie podań: od 2 czerwca do 25 czerwca 2015 r. do godz. 15.00

Udostępnienie rodzicom informacji o uczniach zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych szkół: 2 lipca 2015 r. do godz. 15.00

Potwierdzanie przez kandydatów zakwalifikowanych do gimnazjum woli podjęcia nauki przez dostarczenie świadectwa i zaświadczenia o wynikach sprawdzianu po klasie szóstej: od 3 lipca od godz. 9.00 do 6 lipca do godz. 15.00

Ogłoszenie ostatecznej listy uczniów przyjętych do gimnazjum nastąpi 7 lipca o godz. 14.00

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 9 lipca o godz. 16.00 i potrwa do wyczerpania wolnych miejsc.

Ze wszystkimi zasadami elektronicznego naboru do gimnazjów można zapoznać się na stronie internetowej www.glogow.pl na specjalnej platformie GIMNAZIO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…