Zostań animatorem Świetlików na Wzgórzach Dalkowskich

Tylko do 10 czerwca trwa nabór animatorów społecznych do projektu „Świetliki na Wzgórzach Dalkowskich”. Przedsięwzięcie jest skierowane do mieszkańców gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z powiatu polkowickiego, głogowskiego i nowosolskiego.

Rekrutacja skierowana jest w głównej mierze do osób w wieku od 21 do 55 lat, z wykształceniem co najmniej średnim, niepracujących lub uczących się zaocznie. Ochotnicy, którzy się zakwalifikują, do końca czerwca przejdą szkolenie, wszystko po to, by zajęcia w świetlicach mogły ruszyć z początkiem wakacji.

Dzięki projektowi „Świetliki na Wzgórzach Dalkowskich” w okresie od 1 lipca do 31 grudnia będą odbywać się cykliczne zajęcia z animatorem (3 razy w tygodniu po 4 godziny). Animator może liczyć na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, zwrot poniesionych środków w związku ze świadczonym wolontariatem do wysokości 450zł miesięcznie w czasie prowadzenia świetlicy oraz zapewnienia materiałów do pracy do kwoty 600zł. Oprócz tego osoba odpowiedzialna za animacje społeczne zdobędzie doświadczenie w prowadzeniu tego typu zajęć, co w przyszłości może zaowocować kontynuacją działań w świetlicy już w oparciu o umowę o pracę.

„Świetliki na Wzgórzach Dalkowskich” są uzupełnieniem działań z lat 2007-2013 realizowanych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej, dzięki któremu wybudowano lub zmodernizowano świetlice wiejskie z działania Odnowa i Rozwój Wsi. Projekt ma na celu wyrównać szanse mieszkańców z obszarów wiejskich w dostępie do centrów animacji i kultury poprzez uruchomienie 15 świetlic wiejskich. Autorzy tego pomysłu przewidują, że uda się dotrzeć do ponad 70 tysięcy mieszkańców regionu poprzez działania prowadzone przez 15 animatorów w świetlicach. Dodatkowo chcą pokazać jednostkom samorządów terytorialnych, że nie trzeba przeznaczać dużych środków na działania świetlic, by te tętniły życiem i stały się centrum kulturalnym wsi. Realizację działań zaplanowano w okresie od 1 maja do 31 grudnia 2015 roku w partnerstwie publiczno-społecznym Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” oraz Forum Samorządowym Wzgórz Dalkowskich.

Więcej informacji i formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronach Fundacji „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” www.wzgorzadalkowskie.pl oraz Instytutu Rozwoju Ekonomii Społecznej www.ires.edu.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…