Legion Głogów z kolejnym medalem Mistrzostw Polski
2015-05-29-31-Mistrzostwa-Polski-Kickboxing-Ostrowiec-fot.LegionGlogow

Kolejny medal dołożyli do swojej kolekcji fighterzy Legionu Głogów. Tym razem srebrny krążek w Mistrzostwach Polski juniorów w formule light-contact wywalczyła Małgorzata Grzesik. Zawody odbyły się w dniach 29-31 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do Ostrowca Świętokrzyskiego głogowski klub pojechał w mocno okrojonym i początkującym składzie. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby pokazać się z dobrej strony w zawodach i wrócić z nich z medalową zdobyczą. Jedyny krążek dla Legionu Głogów wywalczyła Małgorzata Grzesik, która startowała w kategorii wagowej do 60 kilogramów. W drodze do srebrnego medalu fighterka wygrała dwie walki. W finale jej przeciwniczką była reprezentantka gospodarzy, Katarzyna Benewiat.

– Gosia wykorzystywała przewagę zasięgu rąk i celnie zadawała ciosy proste w swoje rywalki. Na finał jednak to nie wystarczyło – przeciwniczka była o wiele bardziej doświadczona i pokazała to w walce – skomentował trener Legionu Głogów, Maciej Domińczak.

Z Mistrzostw Polski bez medalu, ale za to z cennym doświadczeniem powrócili natomiast Wiktoria Pacholska oraz Grzegorz Rokaszewicz. Pacholska wystartowała w kategorii wagowej do 50 kilogramów i zajęła w niej siódme miejsce. Złoty medal przypadł Marcie Pyrze z UKS Dragon Gorzów Wielkopolski.

– Pierwsze starty w zawodach i walki pokazują na jakim poziomie w danym momencie swojej kariery jest zawodnik, a takiej lekcji nie da się zrobić na treningu sparując z kolegami i koleżankami. Dopiero konfrontacja z obcą osobą wyzwala w nas ogromne emocje, stres i trzeba nauczyć się to opanowywać – dodał opiekun głogowskich fighterów.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowe wywalczył team gospodarzy – Ostrowiecki Klub Sportów Walki Ostrowiec Świętokrzyski. Tuż za nim uplasował się DAN Świdnik, a trzecie miejsce przypadło Gwardii Zielona Góra.

Dla Legionu Głogów jest to kolejny medal wywalczony w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że pod koniec maja głogowski klub pojechał na Mistrzostwa Polski K-1 do Legnicy, skąd przywiózł aż jedenaście medali oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej. Dorobek wywalczony w Ostrowcu Świętokrzyskim jest wprawdzie mniej okazały, jednak sam występ w zawodach pozwoli zawodnikom nabrać cennego doświadczenia, które powinno zaprocentować w niedalekiej przyszłości.

Małgorzacie Grzesik gratulujemy srebrnego medalu Mistrzostw Polski, natomiast wszystkim zawodnikom reprezentującym barwy Legionu Głogów życzymy udanych startów oraz jak największej liczby wygranych walk.

Klasyfikacja light-contact juniorek (do 60 kg):

  1. Katarzyna Benewiat (Ostrowiecki Klub Sportów Walki Ostrowiec Świętokrzyski)
  2. Małgorzata Grzesik (Legion Głogów)
  3. Patrycja Sibińska (KS ZIĘTEK Team Kalisz)
  4. Anna Sułek (Ożarowska Szkoła Kickboxingu Ożarów Mazowiecki)
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.