Pierwszy krok do Głogowskiego Parku Przemysłowego
zdjęcie 2014-05-20-legnicka-strefa-ekonomiczna-001

Głogowski Park Przemysłowy ma powstać na obszarze Podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. „27 maja Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podpisał list intencyjny w tej sprawie” – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. kontaktów społecznych.

W dokumencie tym Prezydent Rafael Rokaszewicz wyraża wolę do podjęcia wszelkich działań, mających na celu realizację wspólnego z LSSE projektu. „LSSE wstępnie zadeklarowała wniesienie wkładu finansowego w wysokości 1.300.000 zł” – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska. Z kolei Gmina Miejska Głogów zaoferowała aportem działkę o powierzchni 1,87 ha. Na tym terenie spółka celowa wybuduje halę produkcyjną o powierzchni 2400 m2. W budynku powstanie zaplecze biurowe, które będą mogli wynajmować potencjalni inwestorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.