Głogowscy rowerzyści spotkają się z prezydentem

Głogowianie aktywnie spędzający wolny czas na rowerach proponują prezydentowi miasta utworzenie specjalnego zespołu, zajmującego infrastrukturą rowerową Głogowa.

Władze Głogowa spotkają się z rowerzystami, by porozmawiać o ich inicjatywie oraz istniejących i planowanych ścieżkach rowerowych – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. spraw kontaktów społecznych. – Spotkanie to odbędzie się 11 czerwca o godz. 13.00 w głogowskim Ratuszu.

Głogowscy rowerzyści w piśmie skierowanym do prezydenta Rafaela Rokaszewicza zawnioskowali o utworzenie Zespołu Konsultacyjnego do Spraw Infrastruktury Rowerowej dla Miasta Głogowa. Do głównych zadań Zespołu należałoby: wspólne opiniowanie projektów i pilnowane standardów budowy infrastruktury rowerowej w naszym mieście, przedstawienie wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa i ruchu drogowego, monitorowanie stanu istniejącej infrastruktury i sugerowanie zmian w celu jej ulepszenia – pisze w liście do prezydenta Tomasz Stolarek, inicjator powołania zespołu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.