Głogowski ratusz otwarty dla dzieci

Czym zajmuje się prezydent miasta? Jak wygląda jego codzienna praca? Co to jest Rada Miejska? O czym może decydować? Na te i zapewne wiele innych pytań odpowiedzą dzieciom prezydent i radni Głogowa podczas dni otwartych Ratusza, które odbędą się w dniach 9-10 i 12 czerwca.

Do głogowskiego Ratusza dzieci zostały zaproszone przez pracowników Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych. 9 i 10 czerwca w Urzędzie Miasta gościć będą przedszkolaki. Na 12 czerwca do Ratusza zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych.

Przedszkolaki na początku wycieczki otrzymają kupony, na których będą zbierać pieczątki podczas kolejnych punktów zwiedzania Urzędu Miasta. W ramach wizyty w Ratuszu spotkają się z prezydentem Głogowa Rafaelem Rokaszewiczem, który opowie, na czym polega praca prezydenta miasta. Odwiedzą także poszczególne wydziały urzędu. Na dziedzińcu powita najmłodszych Tygrysek Chrobrego, z którym zwiedzą Sukiennice. Na przedszkolaki będzie także czekał pyszny poczęstunek: popcorn i wata cukrowa.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych odwiedzą Ratusz 12 czerwca. O godz. 9.00 przedstawiciele trójek klasowych spotkają się z radnymi miejskimi. Obejrzą prezentację na temat pracy Rady Miasta. Dowiedzą się, kto tworzy radę i w jakim celu jest powoływana, jaką rolę pełnią radni i jakie obowiązki na nich spoczywają. Poznają także sposoby tworzenia uchwał.

O godz. 11.00 rozpocznie obrady Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni będą dyskutować na temat „Jak długo powinien trwać rok szkolny?” Obrady zakończy głosowanie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…