Udane starty pływaków Piasta Głogów w Brzegu Dolnym

Bardzo dobry występ mają za sobą młodzi pływacy Piasta Głogów. Nasi sportowcy zaliczyli udany start w zawodach pływackich w Brzegu Dolnym, skąd wrócili z doskonałymi rezultatami oraz miejscami na podium. Był to jeden z ostatnich startów przed wakacjami.

Do Brzegu Dolnego ekipa Piasta Głogów wybrała się pociągiem, co było pewnego rodzaju urozmaiceniem dla młodych pływaków. Dłuższa i nieco mniej komfortowa podróż nie przeszkodziła jednak w dobrych występach na pływalni, gdzie głogowianie uzyskali dobre wyniki, dzięki czemu kończyli zawody w dobrych nastrojach.

Szczególnie zadowolona ze swojego startu może być Anna Patoła. Zawodniczka Piasta Głogów wywalczyła pierwsze miejsce i puchar Wojewody Dolnośląskiego w wyścigu australijskim, a dodatkowo dorzuciła do tego triumfy na dystansie 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz drugie miejsce na 50 metrów grzbietem. Anna Patoła przywiozła z Brzegu Dolnego bardzo dobre wyniki, czym potwierdziła swoją wysoką formę.

Bardzo udany start ma za sobą również Dawid Sienkiewicz, który wywalczył pierwsze miejsce na 100 metrów stylem zmiennym, a także wygrał 100 metrów stylem klasycznym i był drugi na połowę krótszym dystansie. Trzy srebrne medale przywiozła z Brzegu Dolnego Marcelina Totoszko. Młoda pływaczka Piasta Głogów na drugim miejscu kończyła wyścigi na 100 metrów stylem dowolnym, a także na 50 metrów dowolnym i motylem.

Złoty medal w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym wywalczyła natomiast Sabina Głowacka. Ta sama zawodniczka zakończyła też dystans 50 metrów na drugiej lokacie. Trzecie miejsca przypadły Julii Zarubajko i Karolowi Jasińskiemu. Głogowska zawodniczka wywalczyła brąz na 100 metrów grzbietem, natomiast zawodnik Piasta Głogów na 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

Młodzi pływacy Piasta Głogów mają za sobą bardzo udany start w Brzegu Dolnym, a już niedługo czekają ich kolejne zawody. – „Najbliższe dwa tygodnie to bogaty kalendarz startów w mistrzostwach Dolnego Śląska, woj. wielkopolskiego i lubuskiego” – powiedział trener, Tomasz Skiba.

Głogowskim zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Wyniki pływaków Piasta Głogów:
Anna Patoła – 1. miejsce i puchar Wojewody Dolnośląskiego za wyścig australijski, 1. miejsce na 50 m stylem dowolnym, 1. miejsce na 100 m stylem dowolnym, 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym.
Dawid Sienkiewicz– 1. miejsce na 100 m stylem zmiennym, 1. miejsce na 100 m stylem klasycznym i 2. miejsce na 50 m stylem klasycznym.
Marcelina Totoszko – 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym, 2. miejsce na 100 m stylem dowolnym, 2. miejsce na 50 m stylem motylkowym.
Sabina Głowacka – 1. miejsce na 100 m stylem grzbietowym, 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym.
Karol Jasiński – 3. miejsce na 50 metrów stylem dowolnym, 3. miejsce na 100 metrów stylem dowolnym.
Julia Zarubajko – 3. miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.