Głogowskie muzeum ma nową stronę www

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie od kilku dni ma nową stronę internetową. Nowoczesna i funkcjonalna witryna WWW zastąpiła już wysłużoną  internetową wizytówkę instytucji. Zmienił się nie tylko wygląd strony internetowej, lecz także jej adres. Teraz muzeum w sieci można znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę www.muzeum.glogow.pl.

Pomysł stworzenia nowej strony internetowej głogowskiego muzeum zrodził się jeszcze w ubiegłym roku. W tym roku został zrealizowany – informują pracownicy muzeum – Nowa witryna opracowana została w ramach projektu Polska Akademia Dostępności, który realizowany jest Fundację Widzialni oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Z nowej strony internetowej muzeum będą mogły teraz bez przeszkód korzystać osoby słabowidzące. Bez problemu można na niej powiększyć litery lub kontrast, co podniesie komfort korzystania z  witryny.

Nowa strona internetowa muzeum ma również swoją wersję na urządzenia mobilne. Dzięki temu dużo łatwiej można się na niej poruszać, korzystając z telefonów komórkowych lub tabletów.

Na stronie znajdują się na bieżąco aktualizowane wszystkie najważniejsze informacje dotyczące muzeum, wystaw, które można obejrzeć, wydarzeń, działalności edukacyjnej instytucji. Zawiera także dane na temat funkcjonowania biblioteki i Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego.

Witryna wciąż jest rozbudowywana i wzbogacana o nowe treści. Stara strona nie zwiera już najbardziej aktualnych informacji, ale jeszcze wciąż można z niej korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…