Głogowianin zatrzymany za narkotyki
2015-06-13 Areszt za narkotyki @Komenda Powiatowa Policji w Głogowie (fot. KPP w Głogowie)

405 porcji marihuany oraz 292 „działki” amfetaminy nie trafią na narkotykowy rynek. Głogowscy policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 23-letniego mieszkańca Głogowa, w którego mieszkaniu znaleziono znaczne ilości narkotyków oraz narzędzia do ich porcjowania.

Do zatrzymania doszło 9 czerwca podczas realizacji przez policjantów sprawy operacyjnej. 23-latek narkotyki „na handel” trzymał w domu. W czasie przeszukania mieszkania i innych pomieszczeń policjanci znaleźli wiele środków odurzających i substancji psychotropowych, a także przedmioty świadczące o tym, że przygotowywał się do wprowadzenia narkotyków na rynek.

 Znaleziono m.in. wagę elektroniczną, słoiki, a w tych słoikach zawartość w postaci suszu roślinnego marihuany oraz amfetaminy. Już wstępne badania testerami narkotykowymi potwierdziły że mamy tutaj do czynienia z substancjami zabronionymi. – informuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. – 23-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz przygotowanie się do ich wprowadzenia do obrotu.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec 23-latka tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.