Park Przemysłowy coraz bardziej realny
2015-06-16 Park Przemysłowy coraz bliżej @Ratusz (fot. UM Głogów)

Podczas wczorajszego (15 czerwca) spotkania z Radą Gospodarczą prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz przedstawił przedsiębiorcom m.in. najnowsze działania w sprawie utworzenia Parku Przemysłowego.

Przypomnijmy: Rada Gospodarcza została powołana do życia w marcu 2015 r. Reprezentuje lokalne środowisko gospodarcze. W jej skład wchodzi 36 przedsiębiorców różnych branż. Przewodniczącym Rady jest Andrzej Wójcik (NTI Sp. z o.o.), a zastępują go Piotr Maniara (Stowarzyszenie Przedsiębiorców Ziemi Głogowskiej) oraz Janusz Piechocki (PW J.Piechocki).  Rada pełni funkcje opiniodawcze i doradcze przy prezydencie Głogowa w zakresie spraw związanych z rozwojem gospodarczym miasta.

Podczas wczorajszego spotkania prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz jego zastępca Piotr Poznański przedstawili przedsiębiorcom projekty uchwał związane ze sprawami gospodarczymi, które będą procedowane na najbliższej sesji Rady Miejskiej 23 czerwca.

Najważniejsze z nich dotyczą Parku Przemysłowego, który ma zostać utworzony na obszarze Podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 27 maja Rafael Rokaszewicz podpisał z LSSE list intencyjny w tej sprawie, w którym zadeklarował wniesienie przez gminę aportem działki o powierzchni 1,87 ha, a LSSE ze swej strony zgodziła się na wkład finansowy w wysokości 1.300.000 zł. Na terenie działki mają powstać hale pod wynajem.

Przedstawiony przedsiębiorcom projekt uchwały dotyczy powołania spółki pn. „Głogowski Park Przemysłowy” Sp. o.o. w Głogowie, która zostałaby utworzona wspólnie z Legnicką Specjalna Strefa Ekonomiczną oraz firmą NCC Spec Bau sp. z o.o. sp.k. Zadaniem spółki będzie wybudowanie hal, które byłyby wynajmowane, a później może odsprzedawane inwestorom.

Zainteresowanie wynajmem tych hal już jest spore – mówi Rafael Rokaszewicz. – Obserwuję duże ożywienie i zainteresowanie głogowskich przedsiębiorców inwestycjami w strefie ekonomicznej. I bardzo mnie to cieszy. W tej chwili prowadzę rozmowy z trzema lokalnymi podmiotami w tej sprawie.

Ponadto władze Głogowa omówiły z Radą Gospodarczą projekt uchwały dotyczący zwolnienia z podatku od nieruchomości, które przysługiwałoby przedsiębiorcom realizującym inwestycje na obszarze gminy miejskiej Głogów i stanowiłoby regionalną pomoc inwestycyjną. Omówiono również projekt uchwały w sprawie nadania nazw ulic w obrębie 8 „Fabryczna”. O to wnioskowali mieszkańcy i przedsiębiorcy, którzy w tamtym miejscu mają swoje firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.