Głogów: Nowa trasa przy ul. Rudnowskiej

Nowa trasa dla pieszych i rowerzystów powstanie w okolicach ul. Rudnowskiej. Jej utworzenie związane jest z remontem wiaduktu nad przejazdem kolejowym. Prace nad nowym szlakiem komunikacyjnym rozpoczną się jeszcze w tym tygodniu.

Wiadukt nad przejazdem kolejowym będzie całkowicie rozebrany i wybudowany od podstaw. Prace zacząć się mają już lipcu. Rozpoczęcie prac remontowych planowane jest na lipiec. Na czas robót ulica Rudnowska będzie całkowicie wyłączona z ruchu.

Nowa trasa dla pieszych i rowerów przebiegać będzie od ul. Rudnowskiej, potem ul. Portową, następnie ścieżką wzdłuż torów kolejowych i przejściem pod torami na drugą stronę ulicy lub parkiem w kierunku do centrum i do ulicy Ułanów Polskich – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych. – Prace polegać będą na wykonaniu nowego ciągu pieszo-jezdnego, ułożeniu krawężników chodnikowych i wysypaniu ciągu mieszanką piaskowo-żwirową.

2016-06-17 Głogów Nowa trasa przy ul Rudnowskiej

Nowa trasa nie będzie rozwiązaniem tylko tymczasowym. Stanie się początkiem ciągu komunikacyjnego, wykorzystywanego także po zakończeniu prac remontowych na ul. Rudnowskiej. Planowane jest poprowadzenie szlaku dalej alejką wzdłuż strumyka Sępolno aż do ul. Piastowskiej. Ten fragment szlaku zostanie utwardzony. Skorzystaja na tym osoby, które w tej okolicy biegają lub uprawiaja nordic walking. Będzie można również poruszać się tamtędy na rowerze. Warunki do czynnej rekreacji znacznie się poprawią.

Większość robót przy nowym ciągu wykonane będzie metodą gospodarczą. Zatrudnieni zostaną więźniowie z Zakładu Karnego, którzy pracują na rzecz miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.