Pytali o dotacje z Unii

Z jakiego wsparcia unijnego może skorzystać przedsiębiorca? Jak starać się o dotację z Funduszu Europejskiego na rozwój firmy? Jakie dokumenty trzeba złożyć? Na te i inne pytania na temat unijnych dotacji odpowiadały konsultantki Mobilnego Punktu Informacyjnego, który 16 czerwca dyżurował w głogowskim Ratuszu.

Z bezpłatnych konsultacji na temat pozyskiwania Funduszy Europejskich skorzystało 12 osób. To pierwszy mobilny Punkt Informacji o Funduszach Unijnych w Głogowie, a poprzedziło go spotkanie kilkanaście tygodni temu z głogowskimi przedsiębiorcami. Odpowiedzieliśmy na ich potrzeby, stąd nasza wizyta w Ratuszu i konsultacje indywidualne z mieszkańcami, którzy potrzebują konkretnych porad, jak i skąd pozyskać fundusze unijne dla swojej działalności – mówiła Aleksandra Kukuła z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Legnicy.

Każdej zainteresowanej osobie poświęcono dużo czasu. Konsultantki odpowiadały na pytania dotyczące aktualnych i przyszłych możliwości uzyskania dofinansowania z Funduszy Europejskich. Przedstawiały zasady i procedury ubiegania się o dotacje. Podpowiadały, gdzie, kiedy i jakie dokumenty należy złożyć. Zdradziły, jakich błędów należy unikać przy aplikowaniu o środki unijne. Pomagały także znaleźć odpowiedni program do konkretnego przedsięwzięcia. Podczas konsultacji można było się również dowiedzieć, czy konkretny projekt kwalifikuje się do unijnego wsparcia.

Odwiedziły nas osoby zainteresowane pozyskaniem środków zewnętrznych na rozpoczęcie działalności gospodarczej, na rozwój swojego biznesu oraz przedstawiciele stowarzyszeń. Planujemy cykliczne takie spotkania w Głogowie, tym bardziej że władze Głogowa przyjęły nas serdecznie, a organizacja spotkań z mieszkańcami była wręcz wzorowa – dodaje Aleksandra Kukuła.

Głogowianie, którzy nie mogli przyjść do Ratusza, wszelkie potrzebne informacje na temat Funduszy Europejskich znajdą na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov.pl Można także zadzwonić pod nr 76 723 54 81 i 76 723 54 80. Konsultanci także przez telefon udzielą wszelkiej pomocy osobom zainteresowanym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…