Strzelec z Kopernika w rękach policji
2015-06-17 Strzelec z Kopernika w rękach policji

Głogowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wczoraj na Osiedlu Kopernika strzelał ze śrutówki. 68-letni głogowianin w chwili zatrzymania był kompletnie pijany.

Policję o strzałach zawiadomił 30-letni mężczyzna, który, siedząc na ławce na ulicy Andromedy nagle poczuł silne uderzenie w plecy. Później na kurtce znalazł ślady śrutu. Od razu zawiadomił policję.

Na miejsce natychmiast udał się patrol policji. Policjanci ustalili domniemane miejsce, skąd mógł paść strzał. Był to balkon mieszkania pobliskiego bloku – informuje podinp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej policji w Głogowie. – Po kilku minutach policjanci zatrzymali 68-letniego głogowianina, który przebywał w mieszkaniu. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał 2,08 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli broń pneumatyczną. Po wytrzeźwieniu 68-latek został przesłuchany. Mężczyzna przyznał się do winy i jednocześnie stwierdził, że strzał padł przypadkowo w trakcie czyszczenia broni. Przedstawiono mu zarzut narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.