Udane starty młodych tenisistów z Głogowa

Bardzo dobre wyniki osiągnęli młodzi tenisiści Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego podczas zawodów w Złotoryi, Zielonej Górze oraz Pile. Z każdego turnieju młodzi głogowianie przywieźli miejsca na podium i były to kolejne udane starty w ostatnich tygodniach.

W weekend 13-14 czerwca Złotoryja była gospodarzem juniorskich Mistrzostw Dolnego Śląska. Głogowskie Towarzystwo Sportowe było reprezentowane podczas zawodów przez trzech zawodników – Huberta Kasprzaka, Bartosza Radoszewskiego oraz Remigiusza Dopierałę. Najlepszym wynikiem może pochwalić się ostatni z wymienionych, który w Złotoryi dotarł do finału. W decydującym meczu musiał niestety uznać wyższość swojego przeciwnika, Wiktora Kubicza z ZTT Złotoryja i zakończył mistrzostwa ze srebrnym medalem. Remigiusz Dopierała w walce o finał pokonał swojego klubowego kolegę, Bartosza Radoszewskiego, który skończył zawody na najniższym stopniu podium.

Podczas dolnośląskich mistrzostw, głogowscy juniorzy rywalizowali także w grze podwójnej. Para Remigiusz Dopierała – Bartosz Radoszewski dotarła do finału, w którym uległa złotoryjsko-wrocławskiemu deblowi złożonemu z Wiktora Kubicza oraz Bartosza Bujakiewicza. Trzecie miejsce wywalczył debel Hubert Kasprzak (GTT Głogów) – Marcin Mysyk (ZTT Złotoryja).

Dzień wcześniej (12 czerwca) w Pile odbył się turniej z udziałem Dariusza Błażejewskiego. Zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego startował w zawodach „Babolat Tour 2015”, w kategorii do lat 14, do której zgłosiło się 31 tenisistów i zakończył ją na trzecim miejscu. Głogowianin rozegrał w Pile pięć spotkań, a jedynym rywalem, któremu nie dał rady, okazał się Norbert Dzudzewicz (20. miejsce w rankingu Polskiego Związku Tenisowego).

W bardzo dobrych nastrojach wrócili z Zielonej Góry Jakub Rozmus i Alan Hapke, którzy rywalizowali w turnieju grupy pomarańczowej. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a obaj głogowscy tenisiści zakończyli je z miejscami na podium. Alan Hapke wywalczył w Zielonej Górze pierwsze miejsce, natomiast Jakub Rozmus w końcowej klasyfikacji był trzeci.

Młodym zawodnikom Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy udanych startów w nadchodzących zawodach. Trzymamy kciuki, by zdobyte doświadczenie procentowało w dalszym etapie ich karier!

Wyniki osiągnięte przez juniorów Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego:

Mistrzostwa Dolnego Śląska – Złotoryja
2. miejsce – Remigiusz Dopierała (srebrny medal)
2. miejsce – debel Remigiusz Dopierała/Bartosz Radoszewski (srebrny medal)
3. miejsce – Bartosz Radoszewski (brązowy medal)
3. miejsce – debel Hubert Kasprzak/Marcin Mysyk (brązowy medal)

„Babolat Tour 2015” – Piła
3. Dariusz Błażejewski

Turniej grupy pomarańczowej – Zielona Góra
1. Alan Hapke
3. Jakub Rozmus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…