Głogów: Wycieczka z prezydentem

Blok koszarowy, sukiennice i wieżę ratuszową będzie można bezpłatnie zwiedzić już w najbliższą niedzielę podczas I Jarmarku Mieszczańskiego „Pod Kapeluszem”. Po ratuszu oprowadzi głogowian prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

O godz. 10.00 na głogowskim Rynku, w myśl dawnej tradycji, zawiśnie kapelusz targowy, który będzie sygnałem do rozpoczęcia jarmarku.  Oryginalny głogowski jarmarczny kapelusz z XIX w. jest przechowywany w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Specjalnie na niedzielną imprezę wykonano jego replikę, która będzie służyć podczas kolejnych edycji wydarzenia.

21 czerwca na Rynku ma być jak na średniowiecznym jarmarku. Chcemy oddać atmosferę tamtych czasów – mówi Rafael Rokaszewicz.– Tak jak to na dawnych jarmarkach bywało będą kuglarze, sztukmistrzowie, szczudlarze, mnóstwo straganów z lokalnymi wyrobami i wiele innych atrakcji.

Na Rynku stanie średniowieczne miasteczko, w którym będzie można obejrzeć dawne uzbrojenie i stoczyć walkę na bezpieczne miecze. Dla fanów sportu i kolarstwa, w związku z odbywających się również tego dnia wyścigiem kolarskim, przygotowano wiele atrakcji, m.in. mistrzostwa Głogowa na rowerkach biegowych oraz trenażerach kolarskich.

Tego dnia ożyją także głogowskie zabytki. W godzinach 10.00-17.00 bezpłatnie będzie można zwiedzić sukiennice. Po zabytku oprowadzi głogowian przewodnik. Otwarte dla zwiedzających będą także wieża ratuszowa i blok koszarowy.

O godz. 15.00 na wycieczkę po ratuszu zaprosi głogowian prezydent miasta Rafael Rokaszewicz. Wcieli się w rolę przewodnika i opowie o historii budynku Urzędu Miejskiego. Będzie można zajrzeć do gabinetu prezydenta i zrobić sobie zdjęcie w fotelu włodarza miasta. Start wycieczki o godz. 15.00 sprzed głównego wejścia do Ratusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…