Lekkoatletyka: Rekordy zawodników Piasta Głogów

To był udany start dla lekkoatletów Piasta Głogów. Podczas trzynastego Memoriału im. Edwarda Listosa we Wrocławiu wystartowała trójka głogowskich zawodników i każdy z nich miał powody do zadowolenia. W biegu na 100 metrów życiowy rekord pobiła Natalia Węgrzyn, natomiast dobre wyniki odnotowali dodatkowo Adrian Rosiński oraz Bartosz Szymczak.

XIII Memoriał im. Edwarda Listosa odbywał się przy niezbyt korzystnej aurze. Fatalne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak Natalii Węgrzyn w poprawieniu rekordu życiowego. Biegaczka Piasta Głogów uporała się ze 100 metrami w czasie 12 sekund i 84 setne i był to jej najlepszy oficjalny wynik w karierze. – „Natalia na 100m uzyskała swój najlepszy oficjalny wynik w karierze 12,84s. Biegła w chłodzie i ulewnym deszczu” – skomentował jej trener, Przemysław Bielawa.

Z dobrymi wynikami wrócili z Wrocławia także Adrian Rosiński i Bartosz Szymczak. Pierwszy ze wspomnianych również wystartował na dystansie 100 metrów. Specjalizujący się w biegach na 400 metrów zawodnik ukończył swoją konkurencję z czasem poniżej 12 sekund. Bartosz Szymczak po raz drugi w tym sezonie startował w biegu na 800 metrów i poprawił swój najlepszy rezultat o 2,5 sekundy. Jego obecny rekord życiowy wynosi 2 minuty, 2 sekundy i 15 setnych.

– „Na tym samym dystansie (100 m) wystartował Adrian Rosiński, który specjalizuje się w biegu na 400m. Po raz pierwszy na oficjalnych zawodach uzyskał wynik poniżej 12 sekund. Myślę, że ta dwójka sprinterów (Natalia Węgrzyn i Adrian Rosiński) przy korzystniejszych warunkach pokusi się o jeszcze lepsze wyniki” – dodał trener głogowskich lekkoatletów.

Memoriał im. Edwarda Listosa odbywał się już po raz trzynasty. Jest to już stała impreza w kalendarzu lekkoatletycznych zawodów i kończy ona pierwszą część dolnośląskiego sezonu. Doktor Edward Listos był szkoleniowcem sporej grupy uczących się i studiujących we Wrocławiu biegaczek i biegaczy na przestrzeni trzech lekkoatletycznych pokoleń. Po zakończeniu kariery zawodniczej, doktoryzował się na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu i zdobył tytuł trenera klasy mistrzowskiej. Był trenerem kadry juniorów oraz seniorów w biegach średnich. Zmarł 17 sierpnia 2000 roku w wieku 56 lat, niespełna miesiąc przed Igrzyskami Olimpijskimi w Sydney.

Lekkoatletom Piasta Głogów gratulujemy dobrych startów we Wrocławiu i życzymy jak najlepszych wyników w nadchodzących zawodach oraz kolejnych życiowych rekordów. Trzymamy kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.