Rezerwy Chrobrego Głogów w czwartej lidze!

Zwycięstwem 5:2 zakończyło się sobotnie spotkanie rezerw Chrobrego Głogów z Mieszkiem Ruszowice. Wynik ten sprawił, że pomarańczowo-czarni awansowali do IV ligi, natomiast zespół z Ruszowic pożegnał się z klasą okręgową i następny sezon rozpocznie ligę niżej.

Wygrana w meczu z Mieszkiem Ruszowice gwarantowała awans do czwartej ligi. Walczący o utrzymanie gracze z Ruszowic stworzyli sporo problemów głogowskiej jedenastce, co sprawiło, że pierwszy gol dla pomarańczowo-czarnych padł po ponad dwóch kwadransach. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Łętkowski, który otworzył wynik sobotniego spotkania. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0. Futbolówkę do siatki gospodarzy skierował Tomasz Bieleń i było już 2:0. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył stan rywalizacji, a wynik pierwszej połowy ustalił Kacper Ciechelski, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Druga połowa toczyła się już w wolniejszym tempie, co miało swoje przełożenie na atrakcyjność spotkania. Jako pierwsi w drugiej odsłonie zaatakowali zawodnicy Mieszka Ruszowice, którzy wpisali się na listę strzelców po trafieniu Szymona Rychlika. Kilkanaście minut później głogowianie odpowiedzieli bramką Daniela Kozaka, a ostatnie słowo należało do miejscowych, a konkretnie Dawida Pielaka, który zaliczył trafienie na 2:5. Bramka ta nie pomogła miejscowym w utrzymaniu miejsca w legnickiej klasie okręgowej i zawodnicy Mieszka Ruszowice rozpoczną kolejne rozgrywki w gronie zespołów A-klasowych.

Awans rezerw Chrobrego Głogów do czwartej ligi sprawił, że zespół ten powrócił na ten poziom rozgrywkowy po czterech latach przerwy. Poprzednia przygoda pomarańczowo-czarnych nie należała do udanych, co sprawiło, że nasz zespół został zdegradowany do klasy okręgowej. Wówczas piłkarze Chrobrego II Głogów zajęli przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie MKS Szczawno Zdrój. Tym razem podopieczni Jarosława Helwiga będą chcieli się utrzymać w czwartej lidze przez dłuższy czas i mamy nadzieję, że uda się tego dokonać.

Mieszko Ruszowice – Chrobry II Głogów 2:5 (0:4)
Bramki:  0-1 Łętkowski (32), 0-2 Bieleń (35), 0-3 Bieleń (39), 0-4 Ciechelski (41-karny), 1-4 Rychlik (52), 1-5 Kozak (68), 2-5 Pielak (83)

Mieszko Ruszowice: Kowalski – Olszanowski (84 Zych), Kaźmierski, Wośkowiak, Woszczyński – Strzelecki, Pielak, Guz, Bigos – Rychlik, Szuszkiewicz

Chrobry Głogów: Rzepecki (72 Tyźlik) – Murdzek, Rybak (66 Delestowicz), Oruba (62 Żak), Kuczer, Ciechelski, Ratajewski (73 Helwig), Kozak, Łętkowski, Radliński, Bieleń (62 Gil)

Sędziowali: Marcin Nawracaj (główny),  Adrian Skorupa i Mirosław Majcher (asystenci) – delegatura Lubin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.