Głogów: Policjanci apelują o dar serca

W wakacje liczba wypadków się zwiększa, a osób oddających krew jest znacznie mniej. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Terenowy Oddział w Głogowie postanowiły połączyć siły i wspólnie apelują do krwiodawców o aktywność także podczas wakacji.

Centra Krwiodawstwa co roku w okresie letnim alarmują, że brakuje krwi. W czasie wakacji aktywność krwiodawców niestety spada. Poprzez akcję „Dar serca mundurowych” głogowska policja oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa chcą zaapelować o zwiększoną aktywność i oddawanie krwi także latem, bo jest to czas, kiedy potrzeba jej najwięcej.

Akcja „Dar serca mundurowych” odbędzie się 29 czerwca na parkingu hipermarketu Carrefour, przy ul. Poniatowskiego. Patronat honorowy  objął nad nią Komendant Powiatowy Policji w Głogowie mł. insp. Krzysztof Sidorowicz. Podczas trwania akcji, w godz. 12.00-15.00, będzie można oddać krew wraz ze strażakami, policjantami i funkcjonariuszami służby więziennej, którzy postanowili dać dobry przykład wszystkim mieszkańcom Głogowa i przyłączyli się do tej szlachetnej akcji.

Nie pozwólmy, aby czarne statystyki ciągle się powiększały. Dajmy coś z siebie. Naszą akcję kierujemy również do wszystkich mieszkańców Głogowa z prośbą o aktywny udział w akcji – apeluje podinp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…