Głogów: Złodzieje rowerów w rękach policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie zatrzymali dwóch 19-latków, którzy wspólnie ukradli trzy rowery. Jeden z mężczyn, już na własną rękę, skradł jeszcze dwa jednoślady, a ponadto dokonał kradzieży z mieszkania oraz włamiania do samochodu.

– Do kradzieży doszło na przełomie maja i czerwca br. Razem ukradli trzy rowery, które następnie usiłowali sprzedać w lombardach. Kradli pod szkołami. Drugi z 19-latków nie poprzestał tylko na wspólnych kradzieżach – informuje podinp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie. – Już samodzielnie dokonał kradzieży dwóch rowerów z klatki schodowej bloku oraz pozostawionego pod sklepem. Wartość skradzionych rowerów wynosi 6 200 zł. Na jego koncie znalazła się również kradzież mieszkaniowa i włamanie do samochodu. W tych dwóch ostatnich przypadkach skradzione zostały laptopy o wartości 2 500 zł.

Policjantom udało się odzyskać część ukradzionych przedmiotów. Rowery oraz jeden z laptopów trafiły z powrotem do właścicieli.

Teraz 19-latkom za kradzieże grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a jeden z nich dodatkowo usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, co zwiększa zagrożenie karą do 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…