Rekordy życiowe lekkoatletów z Zagłębia Miedziowego

Miniony weekend był bardzo pracowity dla lekkoatletów z Zagłębia Miedziowego. Sportowcy reprezentujący barwy Piasta Głogów wzięli udział w zawodach, które odbyły się w Poznaniu, natomiast w XIV Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym Beskidianathletic w Bielsku-Białej rywalizował Sokół Lubin oraz LKS Polkowice.

Głogowianie udali się do stolicy Wielkopolski i były to ostatnie starty w tym sezonie dla zawodników, którzy nie zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski. W Poznaniu o minimum na tę imprezę walczyła Natalia Węgrzyn, która pobiła swój rekord życiowy. Wynik 12 sekund i 75 setnych nie wystarczył jednak do tego, by zakwalifikować się do MP do lat 17. – „Natalia Węgrzyn cały czas walczyła o minimum na OOM. Zabrakło jej naprawdę niewiele. Jej czas to 12,75s i rekord życiowy, ale do minimum ma MP do lat 17 zabrakło. Ale nie załamujemy rąk. W przyszłym roku Natalia jest w tej samej kategorii wiekowej i będzie biegała dużo szybciej” – mówi trener Przemysław Bielawa. Na dystansie 200 metrów startowała w Poznaniu Klaudia Bartkowiak. Zawodniczka Piasta Głogów pobiła swój rekord życiowy o ponad sekundę i ustanowiła jeden z lepszych rezultatów w swojej kategorii wiekowej w Polsce. W biegu na 800 metrów rywalizował Bartosz Szymczak. Jego czas to 2 minuty, 3 sekundy i 11 setnych. – „Jest to wynik minimalnie gorszy od rekordu życiowego. Najlepszy swój rezultat wybiegał na 800 metrów Krzysztof Paliga. Fajne zawody, dobre warunki, co zaowocowało dobrymi rekordami życiowymi” – skomentował trener głogowskich lekkoatletów.

Udany start w Bielsku-Białej zanotowali natomiast lekkoatleci Sokoła Lubin i LKS-u Polkowice. Pierwszy z wymienionych klubów przywiózł z międzynarodowych zawodów cztery miejsca na podium. Sztuka ta udała się Aleksandrze Dudziak, która wygrała bieg na 400 metrów (56 sekund i 61 setnych – nowy rekord życiowy), a także lekkoatletom, którzy stanęli na najniższym stopniu podium: Kacprowi Więcławowi (10 sekund i 99 setnych na dystansie 100 metrów), Kacprowi Ambrożemu (14 sekund i 67 setnych w biegu na 110 metrów przez płotki) i Arturowi Jacentowi (22 sekundy i 67 setnych w biegu na 200 metrów).

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy LKS-u Polkowice. Bieg na 100 metrów zwyciężył Damian Sztejkowski, który przekroczył linię mety z czasem 10 sekund i 87 setnych. W gronie juniorek ten sam dystans wygrała Katarzyna Szczepańska, która pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy. Nowa „życiówka” polkowickiej biegaczki wynosi obecnie 12 sekund i 25 setnych, co daje siódmy rezultat w kraju. Rekord życiowy nie wystarczył do zajęcia miejsca na podium Michałowi Przygodzie, który pokonał dystans 100 metrów w czasie 11 sekund i 33 setne. Zawody na piątym miejscu ukończył Dominik Modliborek.

Lekkoatletom z Zagłębia Miedziowego gratulujemy dobrych startów i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.