Drugie spotkanie rowerzystów z władzami Głogowa

Wczoraj po raz drugi z władzami miasta spotkali się rowerzyści ze społecznego Zespołu Konsultacyjnego ds. Ścieżek Rowerowych. Złożyli kilkanaście wniosków i zaproponowali konkretne rozwiązania problemów. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Głogowie oraz Spółdzielni Mieszkaniowej „Nadodrze”.

Zespół Konsultacyjny ds. Ścieżek Rowerowych powstał 11 czerwca podczas pierwszego spotkania rowerzystów z władzami Głogowa. Jego inicjatorem był Tomasz Stolarek z jednej z głogowskich organizacji rowerowych. Wystosował on list do prezydenta Rafaela Rokaszewicza, w którym proponował powołanie zespołu, który doradzałby władzom miasta w kwestii poprawy infrastruktury rowerowej. Na pierwsze spotkanie przybyło 30 rowerzystów, którzy spośród siebie wyłonili 12-osobowy Zespół Konsultacyjny.
Chcielibyśmy, żeby zespół konsultacyjny wskazywał konkretne problemy do rozwiązania i konkretne miejsca, gdzie można coś poprawić – mówił Piotr Poznański, wiceprezydent Głogowa, po spotkaniu 11 czerwca.

Rowerzyści w czasie dwóch tygodni przygotowali wiele wniosków i propozycji rozwiązań konkretnych problemów. Przyszli doskonale przygotowani, przedstawiali mapy, zdjęcia, filmy, ukazujące niebezpieczne dla rowerzystów miejsca.

Rowerzyści złożyli kilkanaście wniosków, min. o obniżenie krawężników (na przejściu dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego w kierunku ul. Sportowej oraz przy zakończeniu chodnika i ścieżki rowerowej w okolicach ul. Daszyńskiego), wyznaczenie przejazdów dla rowerów w miejscach dla pieszych w ciągach ulic Galileusza i Gwiaździstej, budowę drogi rowerowejna ul. Keplera od strony Kościoła, zakup większej ilości stojaków dla rowerów, uwzględnienie budowy ścieżki rowerowej przy planowaniu remontu Al. Wolności, oznakowanie przejść podziemnych znakami „zakaz jazdy” – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta ds. kontaktów społecznych.

Według rowerzystów jednym z najważniejszych problemów jest brak połączenia istniejących ciągów w jedną trasę, łączącą poszczególne osiedla w mieście. Można to poprawić i wzorem innych miast namalować linie wyznaczające ścieżki dla rowerów na tych chodnikach, które są szerokie i na tych ulicach, gdzie przepisy ruchu drogowego na to pozwalają.

Rowerzyści przygotowali również koncepcję połączenia nowym systemem ciągów rowerowych nie tylko najważniejszych instytucji w mieście, lecz także zabytków.

Zespół Konsultacyjny zdecydował, że będzie się spotykał raz w miesiącu. Kolejny raz zbierze się 29 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…