Głogów: Czas na wakacje

Po 10 miesiącach nauki nadszedł czas na upragniony wypoczynek. Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głogowie na uroczystym apelu odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje.

Jaki był ten rok dla uczniów?
Dla niektórych z nas to jest czas zasłużonego wypoczynku, a dla niektórych dalszy ciąg wakacji. Otrzęsiny, andrzejki, mikołajki, przerwa świąteczna, znów przerwa świąteczna, osiemnastki, pierwsze miłości, kolejne miłości, nowe przyjaźnie, a w międzyczasie czasami nauka – żartowała Agata Rojewska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.

Wielu uczniów spędziło jednak te 10 miesięcy bardzo pracowicie. Najlepszą klasą w całym Zespole Szkół okazała się 1g ze średnią ocen 4,91. Aż 123 uczniów, w nagrodę za bardzo dobre wyniki w nauce (średnia powyżej 4,75) oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie, otrzymało dziś świadectwa z czerwonym paskiem. Wyróżnione zostały także osoby, które reprezentowały szkołę na konkursach i olimpiadach, zarówno naukowych, jak i sportowych. Jednym z największych sukcesów uczniów Zespołu Szkół jest zwycięstwo drużyny I Liceum Ogólnokształcącego w XIV edycji Dolnośląskich Meczów Matematycznych oraz II miejsce w województwie w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Wielką dumą szkoły jest również Jacek Arentewicz – Mistrz Polski Juniorów w Pływaniu w stylu klasycznym. Uczeń nie odebrał ani świadectwa, ani przygotowanej dla niego nagrody, ponieważ obecnie przebywa na zawodach w Baku.

Po wielu miesiącach nauki młodzież myśli już teraz tylko o wakacjach. Część z nich będzie wypoczywać, ale wielu chciałoby znaleźć jakąś dorywczą pracę. – Pieniądze można później wykorzystać na jakiś wyjazd ze znajomymi – mówi jeden z uczniów liceum.

Za rok pracy i nauki podziękował młodzieży i nauczycielom starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. – Gratuluję wszystkim wyróżnionym dzisiaj uczniom. Na okres wakacji nauczycielom życzę wypoczynku, młodzieży bezpiecznych wakacji i miłości, nie tylko tej wakacyjnej – mówił starosta.

A jaki to był rok dla szkoły?
To był intensywny rok, pełen zmian. Cały czas coś się działo. W tym roku obchodziliśmy 70-lecie szkoły. Przygotowania do jubileuszu trwały praktycznie cały rok, ale najbardziej intensywne były już pod koniec, w czerwcu. Po drodze mieliśmy jeszcze matury. Nastąpiła także zmiana na funkcji dyrektora – mówi Ewa Protacka, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących.

W grudniu 2014 r. wiceprezydentem Głogowa została dotychczasowa dyrektor szkoły Bożena Kowalczykowska, w związku z tym misji kierowania placówką podjęła się Agata Rojewska. Od września w fotelu dyrektora zasiądzie już ktoś inny. – To jest najszczęśliwszy dzień w moim życiu, bo od 1 września nie będę już dyrektorem – mówiła podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego Agata Rojewska.

Kto po wakacjach pokieruje placowką, tego jeszcze nie wiadomo. W tej chwili trwa drugi nabór na stanowisko dyrektora. Pierwszy został przez starostwo powiatowe unieważniony, ze względu na dwie skrajnie różne interpretacje przepisów, w myśl, których odrzucono oferty części kandydatów. Konkurs zostanie przeprowadzony ponownie. – Nie chcemy sytuacji, w której ktoś mógłby się poczuć poszkodowany – tłumaczy zasadność przeprowadzenia kolejnego naboru Bartosz Adamczak, rzecznik Starostwa Powiatowego. – Dlatego powtarzamy konkurs. Do 10 lipca można składać oferty. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej starostwa.

Uczniowie wyjeżdżają na wakacje, ale szkoła pracuje dalej. – Przed nami jeszcze nabór do klasy I liceum i klasy I gimnazjum dwujęzycznego – nauczyciele będą pracować w komisjach, a poza tym będziemy mieli remont toalet, na który czekaliśmy od dawna – mówi Ewa Protacka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.