XIII Ogólnopolski Piknik Rowerowy „Głogów i okolice”

Kilkudziesięciu miłośników turystyki rowerowej przyjechało do Głogowa na XIII Ogólnopolski Piknik Rowerowy, którego organizatorem jest Klub „Turkot” z Nowej Soli. W naszym mieście spędza dwa dni. Czekają ich dwie kilkudziesięcio kilometrowe wycieczki po okolicach. Patronat honorowy nad Piknikiem objęli: prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz starosta głogowski Jarosław Dudkowiak.

Dlaczego w tym roku miłośnicy jednośladów z całej Polski wybrali właśnie Głogów na swoją bazę? Podczas XII Pikniku nasze miasto było tylko miejscem chwilowego odpoczynku dla rowerzystów, ale na tyle im się tu spodobało, że postanowili wrócić na cały weekend.

Jest w naszym mieście i okolicach sporo takich miejsc, które potrafią zaciekawić osoby spoza Głogowa – mówi Marek Woźniak, uczestnik pikniku i pomysłodawca tras wycieczkowych – Na przykład największy w Europie zbiornik odpadów kopalnianych „Żelazny Most” czy ulica wzdłuż Huty, kilka kilometrów jazdy wokół ogromnego zakładu przetwórczego. Pomysłów na wycieczki jest wiele. Jeśli uczestnikom się w Głogowie spodoba i będą jeszcze chcieli przyjechać, to możemy wyznaczyć trasy w tym kierunku.

Najmłodszy uczestnik pikniku ma 4 lata, najstarszy 92. Wycieczki rowerowe zaplanowano tak, żeby każdy mógł im sprostać. – Będzie coś dla amatorów jazdy po płaskim, jak i dla amatorów wzniesień – mówi Marek Woźniak. – Średnio wytrenowany rowerzysta powinien tę trasę bez problemów pokonać.

Inauguracja pikniku odbyła się w piątek o godz. 20.00 w Sali Rajców Urzędu Miejskiego. W imieniu prezydenta Głogowa uczestników powitał Adam Borysiewicz, naczelnik Wydziału Promocji. – Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny możemy Państwa powitać w Głogowie. Bramy naszego miasta dla Was są zawsze otwarte – zapewniał uczestników. Wcześniej wraz Dominikiem Jetonem, przewodnikiem po mieście, uczestnicy zwiedzili najważniejsze zabytki Głogowa. Wiedza, którą zdobyli w trakcie tej krótkiej wycieczki przyda im się podczas konkursu ze znajomości historii i zabytków naszego miasta.

Dzisiaj planowana była wycieczka do Grodowca i zwiedzanie sanktuarium, a następnie przejazd do Wietszyc, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich miały dla uczestników rajdu przygotować poczęstunek.  W sumie trasa liczyła ok. 60 km. W niedzielę rano rowerzyści zmienią drogi asfaltowe na drogi szutrowe i wybiorą się na wycieczkę po okolicznych lasach. Ta trasa będzie liczyć ok. 30 km i zajmie ok. 4 godz.

Poza rowerowymi wycieczkami dla uczestników przewidziano także wiele innych atrakcji, np. wieczorki taneczne, a na zakończenie pikniku wszyscy otrzymają nagrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.