Igrzyska Europejskie: Udane starty wychowanka Piasta Głogów!

Bardzo dobry start w Igrzyskach Europejskich w Baku ma za sobą Jacek Arentewicz. Wychowanek Piasta Głogów, a obecnie zawodnik Shark Rudna, zajął piąte miejsce w pływackim wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym, a w półfinale był bliski poprawienia rekordu Polski 18-latków. Głogowianin wystąpił również w finale wyścigu na 100 metrów, natomiast w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym sięgnął z biało-czerwonymi po brązowy medal!

Jacek Arentewicz jest wychowankiem Piasta Głogów, w którym trenował pod okiem trenera Tomasza Skiby. Obecnie młody głogowianin reprezentuje barwy Shark Rudna, gdzie pracuje z Adrianem Szajnickim. Na co dzień osiemnastolatek uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie.

W Azerbejdżanie był jedną z rewelacji i niewiele brakło, by zakończył Igrzyska Europejskie z większym medalowym dorobkiem. W finale wyścigu na 200 metrów zajmował drugą lokatę, jednak nieco gorsza końcówka sprawiła, że zakończył go na piątym miejscu. Trzeba jednak wspomnieć, że dużo nie brakowało, a do Baku głogowianin w ogóle by nie pojechał. Podczas marcowych Mistrzostw Polski 17- i 18-latków w Gliwicach nie udało mu się wywalczyć minimum uprawniającego do startu indywidualnego, a swój występ zawdzięcza dobremu startowi w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Później osiemnastoletni sportowiec opuścił zawody w Szczecinie, a niedługo potem wybrał się ze swoim zespołem na Letnie Mistrzostwa Klubu Bobry Dębica, gdzie osiągnął zadowalające rezultaty.

Głogowianin imponował wysoką formą od początku Igrzysk Europejskich w Baku. Jacek Arentewicz już w półfinale osiągnął znakomity rezultat 2:13.62 i niewiele brakło, a zostałby nowym rekordzistą kraju w kategorii osiemnastolatków. Obecny rekord należy od roku do Marcina Stolarskiego i jest lepszy o zaledwie czternaście setnych sekundy. Do finału głogowianin zakwalifikował się z czwartym rezultatem, co było dobrym prognostykiem przed walką decydującą o miejscach na podium.

W finale reprezentant Shark Rudna od początku włączył się do walki o najwyższe cele i pokazał, że stać go na zdobycie medalu. Na półmetku finałowego wyścigu był na czwartym miejscu i miał niewielką stratę do strefy medalowej. Na ostatnich metrach Arentewicz dał się wyprzedzić jeszcze jednemu rywalowi i ostatecznie zakończył wyścig z minimalną stratą do miejsca na podium. Piąte miejsce jest z pewnością lokatą, którą Arentewicz przed rozpoczęciem rywalizacji wziąłby w ciemno, ale jednocześnie może odczuwać niedosyt, bo do upragnionego medalu zabrakło naprawdę niewiele. Uzyskany przez niego wynik (2:14.12) był gorszy o dokładnie pół sekundy od półfinałowego osiągnięcia. Zwyciężył rewelacyjny Anton Chupkov z Rosji (2:10.85), przed swoim rodakiem, Kirillem Mordashevem (2:12.94). Trzeci był Luke Davies z Wielkiej Brytanii (2:13.45).

Wczoraj w stolicy Azerbejdżanu odbyły się kolejne finały z udziałem naszego pływaka. Tym razem osiemnastolatek ścigał się na dystansie 100 metrów stylem klasycznym i zakończył rywalizację na siódmym miejscu z czasem 1:02.57. Głogowianin zdołał minimalnie poprawić swój rezultat z półfinału (1:02.75), jednak nie wystarczyło to do zajęcia wyższego miejsca. Zwyciężył ponownie Rosjanin, Anton Chupkov.

Mimo zajęcia piątego i siódmego miejsca w finałach indywidualnych, Jacek Arentewicz wróci do Polski z medalem! Wychowanek Piasta Głogów – razem z kolegami – wywalczył brązowy krążek w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym! Polacy zajęli w finale trzecie miejsce, ustępując Rosjanom i Brytyjczykom.

Osiemnastoletni głogowian w Baku wystartował też w sztafecie mieszanej 4×100 metrów stylem zmiennym. Biało-czerwoni w składzie: Jacek Arentewicz, Julia Gus, Michał Chudy i Magdalena Roman zakończyli rywalizację na piątym miejscu, jednak okazało się, że wychowanek Piasta Głogów wskoczył do wody minimalnie zbyt szybko (reakcja: -0.10) i polska sztafeta została zdyskwalifikowana. Jacek Arentewicz rywalizował również na dystansie 50 metrów stylem klasycznym, ale wynik 29.31 s nie wystarczył do znalezienia się w półfinałach.

Jackowi Arentewiczowi gratulujemy udanych startów w Igrzyskach Europejskich i życzymy jak najlepszych wyników w nadchodzących zawodach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…