Głogów: Kulturalny Rozkład Jazdy

W kulturze nie ma sezonu ogórkowego. Ubiegły tydzień obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. Było coś dla fanów aktywnego wypoczynku – XIII Ogólnopolski Piknik Rowerowy i VII Głogowskie Gry Uliczne. Narzekać nie mogli też wielbiciele muzyki i teatru – XX Głogowski Przegląd Kultury Polskiej „Kresy” oraz premiera Teatru Jednego Mostu dostarczyły im moc artystycznych wrażeń. A jaki będzie ten tydzień? Mnóstwo imprez dla dzieci, które już cieszą się wakacjami, a w weekend różnorodne muzyczne doznania, od reggae po muzykę poważną.

Zaczęły się wakacje i w związku z tym instytucje kultury w naszym regionie przygotowały mnóstwo propozycji dla dzieci, które lato spędzają w domu.

Od 29 czerwca do 3 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury czeka na najmłodszych mnóstwo zajęć plastycznych i tanecznych. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, ale trzeba się na nie zapisać w Biurze Obsługi Klienta. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Kultury.

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny przygotowało dla dzieci w dniach 29.06-10.07 Półkolonie z mnóstwem atrakcji zabaw, zajęć, gier terenowych, warsztatów i biwaków. Rodzice mogą zostawić dzieci pod opieką instruktorów od godz. 7.00 do 15.00. Wymagane są wcześniejsze zapisy. Szczegółowe informacje w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny.

W Kotli także czeka na dzieci wiele różnorodnych propozycji aktywnego spędzenia wolnego czasu. 1 lipca na obiektach sportowych odbędzie się festyn „Witajcie wakacje zdrowo na sportowo”, a 2 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury i Sztuki przygotowano coś specjalnego dla młodych modelarzy. „Świat modeli – zajęcia modelarskie” rozpoczną się o godz. 15.00. Przez całe wakacje, w godz. 9.00-16.00 w ośrodku kultury, będzie można także pograć w tenisa stołowego.

Wakacje to także okres ślubów i wesel. MOK chce pomóc przygotować się młodym parom do tego ważnego dnia i proponuje im naukę pierwszego tańca, która na pewno przyda się na weselu. Zajęcia odbędą się 29 i 30 czerwca o godz. 18.00 w sali konferencyjnej MOK. Cena: 60 zł za osobę.

Lato to również czas, kiedy warto szczególnie zadbać o formę. Dłuższe dnie i ładna pogoda sprzyjają aktywności fizycznej. MCK Mayday zaprasza na zajęcia ZUMBY, które odbędą się 2 lipca w godz. 18.00-20.00 i Aerobicu Body Shape, również 2 lipca, w godz. 20.30-21.30. Na powyższe zajęcia obowiązują karnety.

A co robić w wakacje, kiedy pada deszcz? Iść do kina! Kino Jubilat proponuje w tym tygodniu 4 filmy. We wtorek, 30 czerwca, i czwartek 2 lipca o godz. 16.00 można obejrzeć „Najdłuższą podróż” amerykański dramat, opowieść o dwóch parach, żyjących w zupełnie innych czasach, które jednak połączy pewna miłosna historia. W środę seans o godz. 15.00. Wielbicielom komedii Kino Jubilat proponuje „Dziewczynę wartą grzechu” z Jennifer Aniston i Owenem Wilsonem w rolach głównych. Film można zobaczyć we wtorek i czwartek o godz. 18.00, a w środę o godz. 17.00. Dla tych, którzy lubią się bać kino przygotowało horror „Poltergeist”. Seanse: we wtorek i czwartek o godz. 20.00, a w środę o godz. 19.00. Miłośnicy ambitnego kina na pewno chętnie wybiorą się na „Wyspę kukurydzy”, laureata wielu festiwali filmowych. Film można zobaczyć w środę 1 lipca o godz. 19.00.

Muzyką, która idealnie wpasowuje się w wakacyjny czas, jest reggae. A posłuchać jej będzie można już 4 lipca na plaży SCKiW. Podczas Sławskiej Nocy Reggae wystąpią: Rise Up Sound System, Parassol, Bas Tajpan & Bob One, Maleo Reegae Rocker, Scientists Sound & King Lover. Organizatorami Sławskiej Nocy Reggae jest Urząd Miejski w Sławie i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Zupełnie inna muzyka królować będzie na IX Międzynarodowym Festiwalu im. Andreasa Gryphiusa, który odbędzie się w dniach 5 lipca-20 sierpnia. Patronatem honorowym objął to wydarzenia prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Koncert inauguracyjny festiwalu będzie miał miejsce 5 lipca o godz. 19.30 w Kościele pw. NMP KP na osiedlu Kopernika. Wystąpi Chór Kameralny Univocale Berlin, pod batutą Christopha Ostendorfa. W programie utwory: H. von Bingen, H. M. Góreckiego, G. P. Palestriny i inne. Dyrektorem Festiwalu jest Barbara Mareńczak-Piechocka, a dyrekcję artystyczną sprawują: Ewa i Mariusz Monczakowie.

Również 5 lipca rozpoczyna się Głogowskie Lato Teatralne, w ramach którego zaprezentowane zostaną 4 spektakle dla dzieci. Pierwszy z nich najmłodsi obejrzą już w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 na placu przed MOK. Będzie to przedstawienie pt. „Tajemnice niezwykłego miasta” w wykonaniu Krakowskiego Biura Promocji Kultury. Spektakl opowiada o dwóch zabawkach, które wyruszają w podróż w poszukiwaniu swojego właściciela Olka. Bohaterowie wędrując przez miasto w poszukiwaniu chłopca po raz pierwszy spotykają się z ruchliwymi i hałaśliwymi ulicami. Powietrze jest aż ciężkie od smogu i spalin, a wszędzie zalegają góry śmieci, czy to w parku czy na chodnikach. Czy uda się małym wędrowcom odnaleźć Olka? Czy dowiedzą się jak właściwie zachować się w parku i na ulicy, by okolica, w której przyszło im żyć była przyjazna, czysta i zachęcająca do spędzania czasu na świeżym powietrzu? Spektakl ma formę wesołej, wspólnej zabawy z dziecięcą publicznością. Przedstawienie porusza ważne tematy, takiej jak zasady dobrego zachowania, przepisy ruchu drogowego, czy segregacja odpadów i przybliża je najmłodszym w łatwy i przyjemny sposób.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…