Ekologiczne zabawy w Nielubi

Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi jest jedną z 50 placówek, które wezmą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”. To pierwszy tak duży projekt, związany z edukacją ekologiczną, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym, a realizowany przez biblioteki.

Pomysłodawcą i organizatorem programu jest INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Przy realizacji projekty pomagała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która odpowiedzialna była za rekrutację bibliotek oraz sprawną komunikację. Partnerem programu jest także Fundacja Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego – ona zadbała, by scenariusze zajęć dostosowane były do wieku i możliwości uczestników.

Celem programu jest kształtowanie odpowiedzialności i wrażliwości ekologicznej dzieci. Do projektu zgłosiło się 370 bibliotek. 50 placówek weźmie udział w programie. Jedna z nich będzie Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi. – Do naszej biblioteki będą kolejno docierać pakiety edukacyjno-rozrywkowe poświęcone poszczególnym surowcom. Pierwsza paka trafi do biblioteki już w najbliższym czasie i pomoże przybliżyć młodym ekologom drewno – Skąd się bierze? Co z niego produkujemy? Co powstaje w wyniku recyklingu odpadów drewnianych? – informują pracownicy biblioteki. – Pod hasłem „EkoPaka  – zamykamy obieg surowców” organizator zamierza pokazać zamknięty obieg surowców, aby dzieci zrozumiały, że to, co zostaje z produktów opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…