Złodziej papierosów usłyszał zarzuty

Kara nawet 5 lat więzienia grozi 27-letniemu głogowianinowi, który kradł papierosy ze sklepów na terenie miasta. I chociaż ze względu na wartość pojedyncze kradzieże kwalifikowane były jako wykroczenia, głogowianin odpowie za swoje czyny jak za przestępstwo.

 27-latek został zatrzymany w dniu 27 czerwca w jednym ze sklepów na terenie Głogowa. Usiłował ukraść pakiet papierosów o wartości 284 złotych. Został rozpoznany i zatrzymany. W tym samym sklepie ukradł już dwa dni wcześniej papierosy o wartości 300 złotych. Mężczyzna był już poszukiwany przez policjantów w związku z kradzieżami papierosów w innych sklepach – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Policjanci udowodnili mu kradzieże jeszcze w trzech innych przypadkach. Usłyszał zarzuty kradzieży papierosów o łącznej wartości 726 zł. Poszczególne kradzieże nigdy nie przekraczały wartości 437 zł, czyli wedle prawa były wykroczeniem.

Sprawca przyznał się do winy i usłyszał zarzut przestępstwa dokonania kradzieży za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Bogdan Kaleta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…