Rafał Burzak medalistą lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Juniorów

W dniach 28-30 czerwca Biała Podlaska była gospodarzem LXIX Mistrzostw Polski Juniorów w lekkoatletyce. W zawodach wystartowali reprezentanci klubu MKS Piast Głogów, a jeden z nich wrócił do domu z brązowym medalem. Rafał Burzak stanął na najniższym stopniu podium w trójskoku.

Zawodnik Piasta Głogów zakwalifikował się do finału z rezultatem 14,08 m. Wynik ten dał mu zwycięstwo w grupie i drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji. We wtorek najlepsza trzynastka stanęła do walki o medale. W pierwszym skoku Rafał Burzak osiągnął rezultat 13,88, który poprawił w drugiej próbie, skacząc dwadzieścia cztery centymetry dalej. Wynik, który zapewnił brązowy medal Mistrzostw Polski udało się osiągnąć w ostatniej, szóstej kolejce. 14 metrów i 50 centymetrów (rekord życiowy) wystarczyło, by pokonać Krzysztofa Olczykowskiego (14,41) i stanąć na najniższym stopniu podium. Bezkonkurencyjny okazał się Filip Sacha, który zakończył zawody z wynikiem 15,07. Drugi w klasyfikacji był Rafał Sulwirski (KS Zawkrze Mława) z rezultatem 14,81.

O medale w Białej Podlaskiej walczył także inny reprezentant klubu MKS Piast Głogów, Sergiusz Mazan. Głogowianin przebrnął przez kwalifikację skoku w dal z ósmym rezultatem (6,77 m), który zapewnił mu udział w walce o medale. W finale lekkoatleta Piasta Głogów „spalił” dwie pierwsze próby, natomiast w trzeciej osiągnął rezultat 6,58 m i zakończył zawody na dziesiątym miejscu w dwunastoosobowej stawce. Złoty medal wywalczył Kacper Fabiszewski (BKS Bydgoszcz), który skoczył na odległość 7,27 m.

Medal wywalczony przez Rafała Burzaka jest trzydziestym w historii występów głogowskich skoczków w Mistrzostwach Polski. Młody zawodnik nawiązał tym samym do wyników, jakie w przeszłości osiągali tacy zawodnicy jak Krzysztof Łuczak (pięciokrotny mistrz kraju i rekordzista Mistrzostw Polski w skoku w dal – 8,16 m) czy Grzegorz Marciniszyn, do którego należy obecny rekord kraju w skoku w dal (8,28 m).

Rafałowi Burzakowi gratulujemy brązowego medalu wywalczonego w Białej Podlaskiej, a wszystkim zawodnikom klubu MKS Piast Głogów życzymy powodzenia w nadchodzących startach!

Mistrzostwa Polski Juniorów – wyniki zawodników MKS Piast Głogów:

Trójskok juniorów:
1. Filip Sacha (UKS bieganie.pl Stryszawa) – 15,07 m
2. Rafał Sulwirski (KS Zawkrze Mława) – 14,81 m
3. Rafał Burzak (MKS Piast Głogów) – 14,50 m

Skok w dal juniorów:
1. Kacper Fabiszewski (BKS Bydgoszcz) – 7,27 m
2. Bartosz Chojnowski (KS Podlasie Białystok) – 7,22 m
3. Mateusz Jopek (LKS Górnik Wałbrzych) – 7,16 m
——————————————————————–
10. Sergiusz Mazan (MKS Piast Głogów) – 6,58 m

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Puchar Polski: Chrobry Głogów zagra z Legią Warszawa!

Najlepsza drużyna poprzedniego sezonu w Polsce, Legia Warszawa, będzie rywalem Chrobrego Głogów w meczu 1/8 finału krajowego pucharu. Klub ze stolicy wygrał Puchar Polski w poprzednim sezonie i obecnie celuje w obronę trofeum. Dla pomarańczowo-czarnych będzie to więc niezwykle trudna przeprawa.

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…