Złoto i brąz Radosława Kawęckiego w Mistrzostwach Węgier!

Bardzo dobry start ma za sobą Radosław Kawęcki, który wziął udział w pływackich Mistrzostwach Węgier. 24-letni głogowianin wrócił z Győr z dwoma medalami – na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym był trzeci, natomiast na 200 metrów nie miał sobie równych i sięgnął po złoty krążek!

Radosław Kawęcki rywalizację rozpoczął od kwalifikacji na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Nasz pływak dopłynął do mety z czasem 58,88 s i awansował do półfinału z ósmym czasem. W półfinale 24-latek popłynął zdecydowanie szybciej, kończąc wyścig z rezultatem 55,22. Taki czas dał mu trzecie miejsce i spokojny awans do wyścigu, który decydował o medalach.

W finale 100 metrów grzbietem nasz zawodnik popłynął nieco lepiej niż w półfinale i finiszował z czasem 55,14. Rezultat ten zapewnił mu miejsce na najniższym stopniu podium, tuż za węgierskim duetem Gábor Balog (54,64) i László Cseh (54,72). O brązowy krążek głogowianin stoczył niezwykle wyrównany pojedynek z Włochem, Niccolo Bonacchim. W półfinale górą był pływak z Półwyspu Apenińskiego, jednak decydujący o medalach wyścig przebiegł po myśli naszego zawodnika, który dopłynął do mety o ułamek szybciej niż rywal i to jemu przypadł brązowy medal na tym dystansie.

Brązowy medal na 100 metrów był dopiero przedsmakiem tego, co Radosław Kawęcki zaserwował na dwukrotnie dłuższym dystansie. Wychowanek Piasta Głogów rozpoczął od kwalifikacji, przez które przebrnął z rezultatem 2:08.2. W półfinale nasz zawodnik zdecydowanie poprawił swój czas i finiszował w czasie 1:58.4, wyprzedzając Włocha, Lucę Mencariniego. Również w finale Kawęcki udowodnił, że 200 metrów stylem grzbietowym to jego koronny dystans. Czas 1:56.87 sprawił, że zawodnik z Głogowa wyprzedził swoich konkurentów i sięgnął po drugim medal w tych mistrzostwach. Tym razem był on z najcenniejszego kruszcu! Drugie miejsce przypadło Gáborowi Balogowi (1:57.76), a trzecie Luce Mencariniemu (1:57.90). Mimo, że finałowy wynik Kawęckiego nie jest jego najlepszym w bieżącym roku, to i tak należy do czołowych rezultatów osiągniętych w 2015 roku.

Po udanych startach w Mistrzostwach Węgier, Radosław Kawęcki wróci do Polski, gdzie będzie kontynuował przygotowania do Mistrzostw Świata, które w dniach 2-9 sierpnia odbędą się w rosyjskim Kazaniu. Głogowianin będzie bronił tam srebrnego medalu na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym, który wywalczył przed dwoma laty w Barcelonie. W 2012 i 2014 roku 24-letni pływak wygrywał ten dystans podczas Mistrzostw Świata na basenie krótkim (25 m). Ponadto jest dwukrotnym mistrzem Europy (200 m stylem grzbietowym) oraz czterokrotnym mistrzem kontynentu na basenie krótkim (100 i 200 m stylem grzbietowym).

Radosławowi Kawęckiemu gratulujemy medali zdobytych w Mistrzostwach Węgier i życzymy powodzenia w nadchodzących Mistrzostwach Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.