Triathlon: Dziewiąte miejsce w debiucie Macieja Grembskiego

Maciej Grembski zaliczył udany start w EuCO Susz Triathlon 2015. Reprezentant Centrum Sportowego Głogowski Triathlon zadebiutował na dystansie ½ Ironman i zakończył rywalizację na wysokim, dziewiątym miejscu. Po pierwszej części, jaką było pływanie, głogowianin był nawet liderem klasyfikacji.

W EuCO Susz Triathlon 2015 wystartowało blisko 500 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w różnych kategoriach. 23-letni Maciej Grembski wystartował na dystansie ½ Ironman, w skład którego wchodziło 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21 km biegu. Doskonała pierwsza część zawodów sprawiła, że głogowianin prowadził w klasyfikacji, utrzymując niewielką przewagę nad resztą stawki. Zawodnik Centrum Sportowego Głogowski Triathlon dobrze radził sobie też na rowerze, dzięki czemu do biegu przystąpił z szóstej pozycji.

– „Część kolarska na dystansie długim odbywała się w konwencji bez draftingu, czyli bez jazdy na kole. Odstęp między zawodnikami to co najmniej 10m. Na rowerze jechało mi się bardzo dobrze” – powiedział reprezentant Centrum Sportowego Głogowski Triathlon.

Problemy Macieja Grembskiego zaczęły się pojawiać podczas biegu. Ostatnie siedem kilometrów było dla naszego zawodnika bardzo męczące, a wyczerpujący wyścig sprawił, że po dotarciu na metę został podłączony pod kroplówkę. – „Ostatnia 7-kilometrowa pętla była istną mordęgą. Przez duże wyczerpanie i skurcze nóg zostałem podłączony pod kroplówkę” – skomentował.

Ostatecznie linię mety zawodnik Centrum Sportowego Głogowski Triathlon przekroczył z czasem 4 godziny, 12 minut i 54 sekundy. Dało mu to dziewiąte miejsce w kategorii OPEN oraz trzecie w kategorii wiekowej 18-24 lata. – „Biorąc pod uwagę poziom zawodów ze startu jak i z debiutu na tym dystansie jestem bardzo zadowolony. Zeszłoroczny zwycięzca z Susza uzyskał czas o 4min gorszy ode mnie co świadczy o bardzo wysokim poziomie i rozwoju tej dyscypliny w Polsce” – dodał na zakończenie. Zwycięzcą na dystansie długim został Marek Jaskółka, reprezentant Klubu Sportowego Biuro Podróży AS. Jego rezultat to 3 godziny, 59 minut i 33 sekundy. Szczecinianin był jedynym uczestnikiem wyścigu, który ukończył go z czasem poniżej czterech godzin.

Ósme miejsce w kategorii OPEN zajął inny reprezentant Centrum Sportowego Głogowski Triathlon, Dariusz Stach. Zawodnik ukończył rywalizację z czasem minimalnie lepszym od Grembskiego (4 godziny, 12 minut, 27 sekund), co pozwoliło mu na zajęcie trzeciej lokaty w kategorii wiekowej 30-34 lata. Zawodnikom Centrum Sportowego Głogowski Triathlon gratulujemy udanego startu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.