Głogowianie wygrali z nadwagą

Po 30 osób z Głogowa i Lubina wzięło udział w zajęciach fitness, organizowanych przez KGHM w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu EKO-Zdrowie. Przez trzy miesiące, trzy razy w tygodniu uczestnicy programu brali udział w treningach, które pomogły im w walce z nadwagą.

Nasz projekt ma charakter profilaktyczny i edukacyjny – mów Sylwester Peno, koordynator programu EKO-Zdrowie.– Bogatym programem zajęć staramy się przeciwdziałać zjawisku nadwagi, który dotyka również nasze społeczeństwo. Ponadto pomagamy uczestnikom projektu nabyć cenną wiedzę z zakresu medycyny i zasad żywienia, niezbędną do osiągnięcia nadrzędnego celu w walce z nadwagą.

EKO-Zdrowie to program, którego celem jest dbanie o interes społeczny regionu, w którym KGHM prowadzi działalność. Jego głównymi założeniami są ochrona środowiska oraz promocja profilaktyki zdrowotnej i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Projekt fitness był skierowany nie tylko do pracowników KGHM, mógł zgłosić się do niego każdy. Program został podzielony na dwa etapy. Pierwszym były konsultacje lekarskie, które wyłoniły osoby spełniające kryteria medyczne, pozwalające na udział w treningach. Kandydaci do programu zostali poddani szczegółowym badaniom laboratoryjnym, pomiarowym, musieli także przejść próbę wysiłkową.

Drugim etapem projektu były zajęcia fitness. 30 głogowian przez trzy miesiące podczas 36 treningów pod okiem wykwalifikowanych instruktorów ciężko pracowało nad spadkiem wagi, poprawą kondycji i zdrowia. Z jakim efektem?
Schudłem 4 kilogramy, ale w moim przypadku głównie chodziło o poprawę zdrowia. Zaczynała się u mnie cukrzyca, miałem problemy z nadciśnieniem – mówi pan Wojciech, jeden z dwóch mężczyzn biorących udział w zajęciach w Głogowie. – Teraz lepiej się czuję. Mam lepsza kondycję.

Panie, które zgłosiły się do programu, są zadowolone ze spadku wagi, ale ważna dla nich była także możliwość odpoczynku od codziennych obowiązków.

Schudłam 5 kilogramów, znajomi i rodzina mówią, że widać różnicę. Poza tym mój wiek metaboliczny spadł z 54 na 47 lat. – mówi pani Monika. – Zajęcia były bardzo fajne. To była taka godzinka relaksu dla siebie.

Program został także wzbogacony prelekcjami lekarskimi na temat nadwagi. Uczestnicy zostali objęci również opieką dietetyków. Brali udział zarówno w wykładach na temat zasad zdrowego odżywiania, jak również mieli możliwość konsultacji indywidualnych, podczas których każdy otrzymał program żywienia, dostosowany do jego potrzeb.

Projekt się zakończył, ale praca nad poprawą zdrowia i sylwetki trwa nadal. Wielu uczestników zapowiedziało, że wykupi karnety na zajęcia fitness i będzie kontynuować pracę nad kondycją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…