Kolejne podwyżki w oświacie

Na sesji Rady Powiatu z 29 czerwca zapadła decyzja o podwyżce dodatku dla nauczycieli sprawujących wychowawstwo. Ale, jak się okazuje, nie było to ostatnie słowo starostwa w sprawie podwyżek w szkołach zarządzanych przez powiat. Od 1 lipca większą pensję otrzymają również pracownicy obsługi i administracji. Wkrótce rozpoczną się także rozmowy z pracownikami innych jednostek powiatowych.

Decyzją zarządu powiatu od 1 lipca dodatek do etatu dla pracownika obsługi wzrośnie o 50 zł, dla pracowników administracji o 70 zł – poinformował Jarosław Dudkowiak, starosta głogowski na konferencji prasowej 2 lipca. – Prowadzimy rozmowy ze związkami zawodowymi już od kilku miesięcy. Wychodziliśmy od innych propozycji, ale w drodze negocjacji nastąpiły zmiany. Przychyliliśmy się do propozycji związków zawodowych zwiększenia kwot. Tymi podwyżkami nie zostały objęte osoby, które już uzyskały wzrost wynagrodzenia z uwagi na podniesienie kwoty płacy minimalnej.

Oczywiście, można zapytać dlaczego te podwyżki nie wynoszą 80 i 100 zł – mówi Wojciech Borecki, wicestarosta głogowski. – Ale musimy mierzyć siły na zamiary.

Kwestia podwyżek dla pracowników obsługi i administracji w powiatowych szkołach pojawiła się na sesji Rady Powiatu 29 czerwca. O regulację płac w tym obszarze zawnioskowała do Zarządu radna Ewa Pawlak-Osomańska.

Na sesji wnioskowano, by te podwyżki były od września – mówi Jarosław Dudkowiak. – Wprowadzimy je od lipca. Na dzisiaj jesteśmy w stanie w ten sposób wynagrodzić ciężką pracę, pracowników oświaty.

Podwyżkami objętych zostanie ponad 100 pracowników obsługi i administracji. Rocznie dla Starostwa będzie to wydatek w granicach 130-150 tys. zł. – To jest obciążenie dla budżetu – przyznaje Jarosław Dudkowiak. – Ale poradzimy sobie z tą regulacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.