Nielubia: Gimnazjum do remontu

350 000 zł będzie kosztował remont Gimnazjum w Nielubi. Gmina Żukowice nie pokryje go jednak w całości ze swojego budżetu. 138 200 zł przekazała na ten cel Fundacja KGHM Polska Miedź.

Prace już się rozpoczęły. W ramach robót wykonane zostaną nowe instalacje elektryczne, komputerowe i nagłośnieniowe w całym budynku. Dzięki remontowi Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum będą miały dwie niezależne instalacje elektryczne. Do tej pory obie placówki funkcjonowały w jednym układzie elektrycznym, co powodowało wiele utrudnień w użytkowaniu.

Na wymianie instalacji się jednak nie skończy. W ramach remontu zostaną także wygładzone i pomalowane ściany na korytarzach i w salach lekcyjnych.

Wykonane prace poprawią bezpieczeństwo, funkcjonalność, a także sprawią, że Gimnazjum będzie bardziej przyjazne dla otoczenia, a w szczególności dla uczniów.

Remont skończy się w połowie września. Ponadto trwają prace przy wymianie instalacji hydrantowej w budynku Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Nielubi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…