Głogów: Ostatnie dni na zwiedzenie wystawy mistrzów

Tylko do 19 lipca można oglądać w głogowskim muzeum obrazy takich wybitnych artystów jak Jan Matejko, Jacek Malczewski, Piotr Michałowski. Wystawa dzieł dawnych mistrzów przyjechała do Głogowa z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

To już kolejne wspólne przedsięwzięcie głogowskiego i bydgoskiego muzeum. Dzięki współpracy obu placówek głogowianie mogli wcześniej podziwiać dzieła Leona Wyczółkowskiego oraz takie wystawy jak: „Dziecko w sztuce”, „Secesja – sztuka przełomu wieków”, „O Niepodległą”, „Już nigdy…”

Ekspozycja została otwarta 14 maja. Jak zapewniają pracownicy muzeum, cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród głogowian, lecz także turystów, odwiedzających nasze miasto. Była również hitem tegorocznej Nocy Muzeów.

Na wystawie zgromadzono dzieła artystów, których twórczość wywarła ogromny wpływ na oblicze polskiej sztuki XIX i początków XX w. Z kolekcji Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy przyjechały do Głogowa obrazy 28 malarzy, m.in. Jana Matejki, Jacka Malczewskiego, Piotra Michałowskiego, Juliusza Kossaka, Juliana Fałata, Juliusza i Wojciecha  Kossaków, Henryka Siemiradzkiego. Dzięki wystawie zwiedzający mogą również zapoznać się bliżej z założeniami formalnymi i stylistycznymi polskiej sztuki od okresu romantyzmu po narodziny awangardy.

Wystawę można zwiedzać od środy do niedzieli w godz. 10.00-17.00. Bilet do Muzeum kosztuje 6 zł – normalny, 2,5 zł – ulgowy, w sobotę wstęp jest bezpłatny. Wstęp na wystawę czasową – 2 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…