Spowodował wypadek pod wpływem narkotyków
2014-02-04-zatrzymani-za-kradzież-przez głogowską-policję@Głogów-001

Na 4 lata i 6 miesięcy więzienia oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych głogowski sąd skazał 29- letniego kierowcę z Polkowic, który śmiertelnie potrącił rowerzystkę. Do tragedii doszło w maju ubiegłego roku, a sprawca wypadku był pod wpływem narkotyków. Prokurator, wnioskujący o wyższą karę, zapowiedział apelację.

Głogowski sąd wydał wyrok 30 czerwca. Do wypadku doszło 10 maja 2014 r. na drodze nr 12 w miejscowości Szklarki. – Tego dnia oskarżony Tomasz K., który już od 3 maja zażywał amfetaminę i metaamfetaminę, jechał ze swoją dziewczyną samochodem osobowym marki BMW 7401. Na 88 km drogi podjął manewr wyprzedzania prawidłowo poruszającej się rowerzystki w średnim wieku. Nie zachował jednak bezpiecznej odległości i uderzył
w pokrzywdzoną, która upadła na jezdnię doznając poważnego urazu wielonarządowego (min. rozległe stłuczenie mózgu i złamanie kręgosłupa piersiowego) skutkującego jej śmiercią na miejscu zdarzenia – informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Tomasz K. nie udzielił kobiecie pierwszej pomocy i zbiegł z miejsca wypadku. Porzucił samochód w lesie w okolicach miejscowości Nowy Dwór i wraz ze swoją dziewczyną innym środkiem transportu wrócił do Polkowic, do jej mieszkania. Kobiecie, poszkodowanej w wypadku, starali się pomóc świadkowie zdarzenia. Oni również pomogli policji ustalić, kto był sprawcą tragedii. Dzięki temu Tomasz K. został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Znaleziono przy nim 1.03 g marihuany i 0,56 g amfetaminy. Po przeprowadzeniu badań toksykologicznych okazało się, że Tomasz K. miał we krwi ślady środków psychotropowych w postaci amfetaminy o stężeniu 81ng/ml i metamfetaminy o stężeniu 68 ng/ml (nanogramów na mililitr). Biegli orzekli, że to ilość, pozwalająca na stwierdzenie, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie akt oskarżenia w tej sprawie skierowała 31 października 2014 r. Ww. oskarżono o posiadanie narkotyków oraz przede wszystkim o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego pod wpływem narkotyków oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia Obie te okoliczności zaostrzały odpowiedzialność karną w górnej granicy zagrożenia z 8 do 12 lat. Tomasz K. dodatkowo był już wcześniej prawomocnie skazany wyrokiem Sądu Rejonowego w Lubinie z dnia 29 czerwca 2010 r. za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości – informuje Liliana Łukasiewicz.

Prokurator, który wnioskował o 7 lat pozbawienia wolności, nie zgodził się z wysokością orzeczonej kary i zapowiedział złożenie apelacji. O jej skierowaniu zdecyduje po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.