Głogów: Nowy teren rekreacyjny na Piastowie
2015-07-09 Głogów Nowy teren rekreacyjny na Piastowie

Na osiedlu Piastów Śląskich, w okolicach Miejskiego Targowiska, powstaje nowy teren rekreacyjny. Władze miasta postanowiły zagospodarować teren wokół oczka wodnego i stworzyć dla okolicznych mieszkańców miejsce wypoczynku.

Jeszcze wiosną staw oraz teren wokół niego zostały oczyszczone. Niedawno postawiono tam 6 ławek oraz zamontowano kosze na śmieci. Wkrótce miejsc, gdzie można usiąść i odpocząć przybędzie. – Docelowo w tym miejscu ustawionych będzie 12 ławek piknikowych i 6 stołów piknikowych oraz dodatkowe kosze na śmieci – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych.

Oczko wodne nie tylko zostało oczyszczone, ale także wzbogacone o nowe rośliny. Do stawu już wrzucono lilie wodne, za około miesiąc roślin wodnych ma być jeszcze więcej. – Jeśli miejsce będzie się cieszyć zainteresowaniem mieszkańców Piastowa, elementów małej architektury będzie przybywać – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska.

Jak twierdza okoliczni mieszkańcy nowy teren rekreacyjny ma już pierwszego stałego bywalca. Oczko wodne spodobało się dzikiej kaczce, które zamieszkała na nim z młodymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.