Głogów: Wyśpiewały sukces
2015-07-09 Głogów Wyśpiewały sobie sukces @Studio Talentów (fot. fot. Artur Gryka, Piotr Szymczewski)

Ogromnym sukcesem okazał się udział reprezentantek Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury w XIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży „MAGIA ITALIANA 2015” w Rimini. Wokalistki zdobyły 1,2 i 3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. – „To piękne zakończenie pełnego sukcesów roku szkolnego” – mówi Dorota Drozd, instruktorka wokalna Studia Talentów.

Festiwal Magia Italiana 2015 odbywał się w dniach 24 czerwca – 2 lipca. Do Rimini wyjechało 8 wokalistek. Dla większości był to pierwszy występ na tak prestiżowej i dużej imprezie. Wszystkie wróciły z laurami. Choć nie było łatwo. Po pierwsze musiały się zmierzyć z silną konkurencją z Niemiec, Kazachstanu, Włoch, Litwy i Bułgarii. Po drugie warunki, w których występowały nie zawsze były sprzyjające.
Miałyśmy 3 dni przesłuchań konkursowych na scenach w różnych miejscach Włoch. Scena w Mirabilandii była wyjęta w określonych godzinach, przesłuchania musiały odbywać się bardzo szybko, to zwiększało stres. Koncert finałowy odbywał się przy plaży w Rimini podczas silnego wiatru, który utrudniał śpiewanie, zatykał gardła i wysuszał – wspomina Dorota Drozd.

Wokalistki przygotowały na festiwal specjalny repertuar, w którym znalazły się takie muzyczne hity jak: „Rise Like A Phoenix” Conchity Wurst, „This World” Selah Sue, „A Natural Woman” Arethy Franklin oraz „Calling You” z filmu Bagdad Cafe.

Na prezentacje festiwalowe wybieramy taki repertuar, który pozwoli pokazać umiejętności wokalne i techniczne możliwości danego wokalisty. Muszą to być również trudniejsze i chwytliwsze utwory – tłumaczy Dorota Drozd. – Przygotowania do Festiwalu rozpoczęłyśmy już w lutym, marcu. Ostatnie próby odbywałyśmy w trakcie wyjazdu. Spotykałyśmy się w pokojach i jeszcze coś szlifowałyśmy i poprawiałyśmy

Największy sukces odniosła Karolina Gryka, która zdobyła I miejsce w swojej kategorii oraz nominację na przyszłoroczną edycję VII Światowego Festiwalu – Karnawał Młodzieży „Orfeusz w Italii” w LIDO DI JESOLO – WENECJA 2016. Drugie miejsca wyśpiewały: Martyna Rokaszewicz, Kaja Urban i Joanna Gaj. Natomiast trzecie miejsce zdobyły: Julita Wojtalik, Maja Sądkiewicz, Hanna Bielawa, Ola Mioduszewska.

Prócz sukcesów instruktorkę Studia Talentów cieszy również to, że ten wyjazd niezwykle zintegrował grupę. – Nie mogłam wyjść z podziwu, jak wspaniale o siebie dbają, jak się o siebie troszczą. Byłyśmy prawdziwą rodziną Studia Talentów – mówi Dorota Drozd

Wyjazd wokalistek do Włoch nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego wielu instytucji. W organizacji wyjazdu pomogli: poseł Ewa Drozd, wiceprezydent Głogowa Bożena Kowalczykowska, Fundacja KGHM Polska Miedź oraz Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Podczas wyjazdu pomagali również rodzice wokalistek: państwo Sądkiewiczowie i państwo Gryka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.