Policyjna akcja „Prędkość”

36-letni głogowianin utracił prawo jazdy na 3 miesiące, po tym jak na ulicy Świerkowej przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. To jedno z 65 wykroczeń drogowych ujawnionych przez głogowską policję podczas akcji „Prędkość”.

Akcja „Prędkość” była prowadzona przez cały poniedziałek (7 lipca). Na drogach całego województwa dolnośląskiego pojawiło się znacznie więcej patroli ruchu drogowego. Policjanci kontrolowali przede wszystkim pojazdy przekraczające prędkość. Badali także trzeźwość kierujących i sprawdzali stosowanie pasów bezpieczeństwa.

W wyniku działań ujawniono 65 wykroczeń drogowych. Jeden z kierowców, 36 – letni głogowianin, utracił uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, za przekroczenie na ulicy Świerkowej w Głogowie dozwolonej prędkość o 52 kilometry na godzinę. To już czwarty taki przypadek na terenie powiatu głogowskiego od czasu zmiany przepisów ruchu drogowego – informuje podisp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Przypomnijmy, że 18 maja weszły w życie przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, grozi nie tylko mandat i punkty karne, ale również zatrzymanie prawo jazdy na trzy miesiące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…