Głogów: Nowe rondo w październiku

8 lipca Gmina Miejska Głogów zakończyła przyjmowanie ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego w Głogowie. Do przetargu zgłosiło się 5 firm.

– Dokonaliśmy otwarcia kopert. Teraz badamy oferty pod względem formalnym, czy spełniają wymogi – informuje Piotr Poznański, wiceprezydent Głogowa.

Skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego nie ma dobrej opinii wśród kierowców. Często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Rondo może znacznie usprawnić ruch na tym odcinku.

Na budowę nowego ronda miasto założyło w budżecie kwotę niecałych 3 200 000 złotych. – Pozytywne jest to, że te oferty oscylują wokół kwoty, jaką posiadamy w budżecie – mówi Piotr Poznański.– Były pewne obawy, że te oferty mogą przewyższać znacznie pieniądze, które mamy zaplanowane.

Do przetargu stanęło 5 firm, 4 z Głogowa, jedna z Lubina. W dalszym etapie postępowania zostanie przeprowadzona aukcja elektroniczna, podczas której oferenci będą się licytować, aż dojdą do kwoty najbardziej korzystnej dla Miasta.
Liczymy na to, że w wyniku tego postępowania zamkniemy się w kwocie, która mamy przewidzianą w budżecie, bądź nieznacznie ewentualnie ją przekroczymy – mówi Piotr Poznański. – Gdyby tak się okazało, to wtedy wystąpimy do Rady Miejskiej o te dodatkowe środki.

Kiedy zostanie podpisana umowa i ruszą prace budowlane? Tego jeszcze nie wiadomo. – Będziemy działać tak, żeby to nastąpiło jak najszybciej. Poinformujemy o kolejnych etapach postępowania – zapewnia wiceprezydent Głogowa.

Według planów rondo powinno powstać do końca października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.