Głogów: Wybił szybę „z głupoty”

„Zrobiłem to jak zwykle z głupoty i przez to, że byłem pijany” – tak tłumaczył się policjantom 19-latek, który w nocy z 9 na 10 lipca wybił szybę na przystanku przy Placu 1000-lecia w Głogowie. Straty wyceniono na 300 zł. Wandalowi grozi 30 dni aresztu.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 9 lipca. Dwadzieścia minut przed północą 19-latek bez żadnego powodu wybił szybę w wiacie przystankowej przy Placu 1000-lecia. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Kilka minut później 19-latek został zatrzymany przez patrol policji.

Okazało się, że jest nietrzeźwy i ma prawie promil alkoholu w organizmie. 19-latek przyznał się do winy. Jego czyn, który jest klasycznym przykładem wandalizmu i bezmyślnego działania i nie jest pierwszym tego typu wybrykiem. 19-latek jest pod tym względem recydywistą. Dlatego Policja skieruje do Sądu wniosek o ukaranie go karą aresztu – mówi podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Wandal może spędzić w areszcie 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…