Głogów: Kiedy remont wiaduktu na ul. Rudnowskiej?

Remont wiaduktu nad przejazdem kolejowym na ulicy Rudnowskiej miał się rozpocząć w połowie lipca. Wszystko wskazuje jednak na to, że prace remontowe się opóźnią. O ile? Na razie nie wiadomo.

Rozpoczęcie remontu planowane było na lipiec. Prace miały polegać na całkowitym zburzeniu wiaduktu i odbudowaniu go od podstaw. Koszt inwestycji to 5 mln zł. Większą jego część pokryje ze swoich środków Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Władze Głogowa na czas remontu musiały przygotować objazdy dla ruchu samochodowego, ale również dla pieszych.
Przygotowujemy się do tego, żeby zrobić obwodnicę, czyli wyremontowaliśmy już ul. Kolejową, właśnie jesteśmy na etapie remontu ul. Szczyglickiej – informuje Piotr Poznański, wiceprezydent Głogowa.

Dla pieszych i rowerzystów budowana jest trasa, która przebiegać będzie w okolicach „starego basenu” oraz ul. Ułanów Polskich. Gdyby nie ta ścieżka ruch rowerowy i pieszy w pobliżu ul. Rudnowskiej, w trakcie prac remontowych, nie byłby możliwy.

Wszystko wskazuje jednak na to, że remont wiaduktu się opóźni. – Wykonawca robót oraz Dolnośląska Służba Dróg i Kolei informowali nas na spotkaniach, że zamknięcie wiaduktu nastąpi w połowie lipca. Mamy właśnie połowę miesiąca i wygląda na to, że prace zostaną opóźnione. Jedyne, co mogę w tej chwili powiedzieć to to, że jeżeli będę miał wiedzę, kiedy wiadukt będzie zamknięty, to te informację natychmiast przekażemy – mówi Piotr Poznański.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…