Głogów: Kulturalny Rozkład Jazdy

Lato w pełni, ale instytucje kultury nie wyjechały na wakacje. W tym tygodniu najwięcej atrakcji przygotowały dla dzieci. Najmłodsi mogą wybierać wśród wielu ciekawych propozycji. W bogatej ofercie znalazły się m.in. warsztaty taneczne, plastyczne, wokalne, a nawet nauka jazdy rolkach. Latem szkoda czasu na nudę.

Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie proponuje dzieciom na najbliższy tydzień wiele ciekawych warsztatów. Będą zajęcia zarówno dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, jak i tych którzy wolą rysować i malować. Od 13 do 15 lipca MCK Mayday zaprasza młodych tancerzy na zajęcia z hip hopu, a MOK na warsztaty disco dance. W środę i czwartek będzie można wziąć udział w zajęciach plastycznych, których tematem przewodnim jest Lato w parku i lesie. Na te warsztaty MOK zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat. Dla maluchów w wieku przedszkolnym (4-7 lat) przeznaczone są piątkowe warsztaty plastyczne, które odbędą się pod hasłem Bajki robotów. Wstęp na zajęcia jest wolny, ale należy się wcześniej na nie zapisać w Biurze Obsługi Klienta MOK. Tydzień pełen wrażeń zwieńczy spektakl w ramach Głogowskiego Lata Teatralnego. Tym razem dzieci obejrzą przedstawienie „Łatek Wąchatek” w wykonaniu Polskiego Teatru Historii. Spektakl opowiada o różowym pudlu z miasta, który wraz z właścicielami po raz pierwszy wyrusza na wieś. Ciekawe, jakie zwierzątka mieszkają w wiejskiej zagrodzie i czy uda mi się z nimi zaprzyjaźnić…?  Przedstawienie rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed MOK. Wstęp wolny.

Dla młodzieży i dorosłych MOK przygotował w tym tygodniu również kilka interesujących propozycji. We wtorek o 18.30 w sali konferencyjnej rozpocznie się wakacyjny kurs tańca w parach. Planowane są 4 spotkania podczas których uczestniczy nauczą się podstawowych kroków samby, walca, 2 na 1. Cena kursu to 40 zł za osobę.

W środę o 16.00 MOK zaprasza na warsztaty biżuterii szklanej, które przeznaczone są dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. Podczas zajęć uczestnicy poznają cały proces powstawania szklanej biżuterii, od projektu poprzez dobór materiałów aż po zabezpieczanie wykonanych ozdób przed utlenianiem. Wykonaną biżuterię będzie można po zajęciach zabrać do domu. Wstęp na warsztaty jest wolny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w Biurze Obsługi Klienta MOK.

Tradycyjnie we wtorki i czwartki MOK zaprasza na Zumbę (MCK Mayday) i zajęcia BodyShape (sala baletowa MOK). Szczegółowy plan zajęć można znaleźć na stronie internetowej MOK.

Do MOK-u warto także wybrać się na wystawę „Człowiek chroni środowisko”, która jest pokłosiem pleneru plastycznego, odbywającego się od 8 do 22 czerwca na zamku w Czernej. Na plener przybyło 12 artystów z całej Polski. Obrazy, które wówczas powstały, będzie można podziwiać do końca wakacji w Galerii Edukacji Twórczej MOK.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie zaprasza najmłodszych na kolejny Czwartek w Muzeum.  Tym razem dzieci poznają sztukę pięknego pisania, czyli kaligrafię. Podczas warsztatów instruktorzy opowiedzą im także o rożnych rodzajach pisma na świecie. Zajęcia rozpoczyna się o godz. 12.00 i są przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat.

Mnóstwo atrakcji dla dzieci przygotowało także Miejskie Centrum Wspierania Rodziny, gdzie od 13 lipca do 18 sierpnia, w godz. 10.00-14.00 w Świetlicy Środowiskowej przy ul Folwarcznej odbywać się będą gry i zabawy integracyjne, zajęcia plastyczne i warsztaty wokalne. Będzie się można także nauczyć jazdy na rolkach.

W świetlicach wiejskich gminy wiejskiej Głogów też wiele się dzieje. W godz. 10.00-14.00 dzieci uczestniczyć mogą w warsztatach plastycznych, fotograficznych, kulinarnych i zajęciach z robotyki. Szczegółowe informacje w poszczególnych świetlicach.

Gminny Ośrodek Kultury i Sztuki w Kotli w tym tygodniu proponuje dzieciom i młodzieży m.in. zajęcia „Kartonowy świat Minecraft”, warsztaty plastyczne i modelarskie. W bibliotece w Kotli będzie można pograć w gry stolikowe, a także uczestniczyć w przeróżnych grach i zabawach, związanych z książkami.

Oczywiście, to nie wszystkie wydarzenia, jakie odbywać się będą w najbliższym tygodniu w Głogowie. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do naszego Kalendarza Wydarzeń i bądź na bieżąco

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Sprawdź jak kursują autobusy 1 listopada.Tego dnia Komunikacja Miejska w Głogowie jest darmowa!

W czwartek, 1 listopada zgodnie z uchwałą Rady Miasta przejazdy autobusami Komunikacji Miejskiej w Głogowie są bezpłatne. Tego dnia uruchomiona zostanie specjalna linia z osiedla Piastów Śląskich w kierunku cmentarza na Brzostowie. Pełny rozkład jazdy autobusów, obowiązujący w dniu Wszystkich Świętych poniżej…

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…