Nowości w głogowskiej bibliotece

Blisko 64 tys. zł pozyskała w ostatnim czasie Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie na zakup nowych książek. Biblioteczne zbiory wzbogacą się o nowe pozycje z literatury pięknej, książki dla dzieci i młodzieży oraz publikacje popularnonaukowe. Cześć z nich trafi do Filii nr 2 przy ul. Perseusza, która już za miesiąc zostanie ponownie otwarta po remoncie.

1266 pozycji już trafiło na biblioteczne półki. Zakupione zostały ze środków, przyznanych w ramach Budżetu Obywatelskiego. 25 000 zł na nowe książki udało się pozyskać, dzięki inicjatywie jednego z czytelników. – To była inicjatywa młodzieży, a głównym pomysłodawcą złożenia wniosku do Budżetu Obywatelskiego był Sebastian Górski. Wraz z młodzieżą wyszedł w zeszłym roku z pomysłem, żeby zakupić do biblioteki nowości wydawnicze i takie książki, których w naszej ofercie brakowało – mówi Izabela Owczarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie.

Dzięki Sebastianowi Górskiemu i jego projektowi „Zaczytany Głogów” do rąk czytelników trafiło wiele pozycji beletrystycznych, książek dla dzieci i młodzieży oraz publikacji popularnonaukowych. Najwięcej z nich znalazło się na półkach Filii nr 2 przy ul. Perseusza, ponieważ właśnie z Osiedla Kopernik wyszła inicjatywa złożenia wniosku do Budżetu Obywatelskiego.

Filia nr 2 przez kilka miesięcy była zamknięta. W tym czasie trwał remont i modernizacja biblioteki. Ponowne otwarcie planowane jest na połowę sierpnia. Biblioteka została wyposażona w nowe meble, wkrótce trafi do niej także nowoczesny sprzęt elektroniczny i multimedialny. – Otwarcie planujemy na 14 sierpnia. Chcielibyśmy zaprosić na ponowne otwarcie biblioteki naszych partnerów, organizatorów, gości, żeby pokazać jak z miejsca, które było już bardzo zniszczone i długo niemodernizowane, można zrobić coś fajnego, co, myślę, będzie się podobało czytelnikom – mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna również stara się o dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jednak tym razem złożyła wniosek o przyznanie środków nie na zakup książek, a filmów DVD. – Chcielibyśmy bezpłatnie wypożyczać filmy, ponieważ nie ma w naszym mieście, o ile wiem, wypożyczalni DVD. Zależy nam na uruchomieniu takiej usługi, ponieważ chcielibyśmy, by czytelnicy mieli dostęp do legalnej kultury. W naszym zbiorze znalazłyby się zarówno nowości, jak i kino konesera – mówi Izabela Owczarek.

38 800 zł głogowska biblioteka otrzyma także ze środków Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Za tę kwotę zakupionych zostanie ok. 1600 książek. Egzemplarze zostaną podzielone między wszystkie filie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj nasz Newsletter

Otrzymuj najnowsze informacje o wydarzeniach z powiatu głogowskiego prosto do swojej skrzynki pocztowej.

You May Also Like

Radni do Rady Miejskiej w Głogowie – oficjalne wyniki!

Są już oficjalne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Głogowie. W niedzielę, 21. października głogowianie oddali swoje głosy i zadecydowali, kto zasiądzie w Radzie.Wśród doskonale znanych nazwisk pojawiły się również nowe osoby. Najwięcej, bo aż 10 radnych to kandydaci KWW Rafaela Rokaszewicza…

Ewakuacja rozpocznie się o godzinie 7.00. Które ulice obejmie?

Bardzo ważny komunikat dla mieszkańców Głogowa!W związku ze znalezieniem na terenie budowy przy ul. Alei Wolności bomby lotniczej z czasów II Wojny Światowej wystąpiła konieczność jej wydobycia i wywiezienia.15 listopada od godziny 7.00 będzie prowadzona ewakuacja mieszkańców, klientów i pracowników z obiektów oraz terenów przyległych. Przewidywany czas zakończenia działań to godzina 12.00.