Głogów: Darmowe przejazdy autobusami dla honorowych krwiodawców
2015-04-18 Motokrew 2015 @Rynek (fot.P.Dudzicki)

Honorowi dawcy, którzy mieszkają w Głogowie i  oddali co najmniej 15 l krwi, od 21 lipca będą jeździć autobusami głogowskiej Komunikacji Miejskiej za darmo. Decyzja w tej sprawie zapadała podczas sesji Rady Miejskiej 23 czerwca.

Z obliczeń Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Głogowie wynika, że przywilej darmowych przejazdów obejmie ponad 300 osób. Dotychczas bez biletu autobusami miejskimi mogli jeździć mężczyźni, którzy oddali ponad 25 l krwi i kobiety, które oddały powyżej 15 l krwi. Prawo do bezpłatnych przejazdów dla tych krwiodawców obowiązywało od 15 lipca 2011 r.

Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zwrócił się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie z propozycją rozszerzenia prawa do bezpłatnych przejazdów na dawców, którzy oddali co najmniej 15 l. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Krwiodawcy przystali na propozycję. Wniosek w tej sprawie przedstawił na Radzie Miejskiej 23 czerwca wiceprezydent Głogowa Piotr Poznański. Radni przyjęli uchwałę jednomyślnie.

Bardzo doceniamy ten gest i cieszy nas ten przywilej. To dla nas ważne, że władze Głogowa dostrzegają honorowych krwiodawców – mówi Teresa Hrynacz, kierownik Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Głogowie.

Krwiodawcy, którzy chcą korzystać z bezpłatnych przejazdów, muszą postarać się o zaświadczenie, wydane przez głogowskie centrum krwiodawstwa, które zawierać będzie informacje o miejscu zamieszkania w Głogowie oraz adnotacje o oddaniu co najmniej 15 l krwi. W przypadku kontroli w autobusach Komunikacji Miejskiej zaświadczenie to trzeba będzie okazać wraz z dokumentem tożsamości oraz Głogowską Kartą Miejską. Wniosek o wydanie GKM można pobrać ze strony internetowej Komunikacji Miejskiej. Wypełniony wniosek należy złożyć w Biura Obsługi Pasażera przy Pl. Tysiąclecia 1 w Głogowie. Do wniosku należy dołączyć aktualną fotografię o wym. 3,5 x 4,5cm. Należy zabrać ze sobą także zaświadczenie wydane przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział Terenowy w Głogowie (jego kopię trzeba będzie dołączyć do wniosku) oraz dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Subskrybuj Newsletter TutajGLOGOW.pl

Zapisz się na biuletyn e-mailowy, aby być na bieżąco z informacjami i wydarzeniami z powiatu głogowskiego.

You May Also Like

Sport Track IV Liga: Rezerwy Chrobrego Głogów tworzą twierdzę!

Cztery mecze i cztery zwycięstwa – tak wygląda domowy bilans czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-czarni pokonali dziś na swoim boisku Górnika Złotoryja 3:0 i awansowali na szóste miejsce w tabeli Sport Track IV Ligi. W czterech dotychczasowych grach przed własną publicznością, głogowianie zdobyli aż szesnaście bramek.

Spotkanie autorskie Hansa Joachima Breske w Głogowie

W najbliższy piątek (7 czerwca) w auli I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Krzywoustego w Głogowie gościć będzie wyjątkowy gość. Z mieszkańcami Głogowa spotka się Hans Joachim Braske, który urodził się w Głogowie, ale 1981 roku wyemigrował do Niemiec. Miejsce spotkania jest nie przypadkowe, bo Hans Joachim Braske jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Organizatorami spotkania jest głogowska “jedynka” oraz Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

Nie ma już łez, ale wciąż są duże emocje

Podopieczni Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy upamiętnili dzisiaj dziewiąta rocznice śmierci Jana Pawła II. Razem z pracownikami ośrodka przygotowali z tej okazji montaż słowno – muzyczny zatytułowany “Gigant wiary”.